odmłodzenie skóry

Wiosenne odmłodzenie skóry z dottore

Wiosna to wyjątkowa pora roku. Możemy zauważyć pierwsze pączki kwiatów, robi się nieco cieplej, a dzień jest dłuższy. Pamiętajmy jednak, że wiosenną porą nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Mróz, gwałtowne zmiany temperatur, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływają pozytywnie na kondycję cery. Warto więc zadbać o redukcję podrażnień, nawilżenie, przywrócenie kolorytu i blasku.  W jaki sposób dbać o skórę wiosną? O czym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji? Zachęcamy do lektury!

Oczyszczanie i tonizowanie

Oczyszczanie to czynność, którą powinniśmy wykonywać z uwagą i to o każdej porze roku. Należy usunąć makijaż, kurz, zanieczyszczenia, pot i sebum. Dokładne oczyszczanie przygotuje naszą cerę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

W pierwszej kolejności najlepiej wykonać demakijaż oczu ‒ w szczególności, jeśli używamy tuszu do rzęs i cieni do powiek. Nasączonym wacikiem pocieramy okolice oka. Ważne, żeby robić to delikatnie, skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Następnie możemy wykonać demakijaż całej twarzy. Tutaj niezbędny będzie żel do mycia  twarzy.

Aby uzupełnić oczyszczanie, a przy tym przywrócić skórze optymalne pH warto też przeprowadzić tonizowanie.

Aplikacja kremu

Następny krok to aplikacja kremu. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup trzech kremów: na dzień, na noc i pod oczy. Dzięki temu zapewnimy naszej skórze optymalną pielęgnację.

Krem na dzień powinien być dostosowany do potrzeb i niedoskonałości skóry. Dostępne są kremy przeznaczone do skóry dojrzałej, tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej, trądzikowej, z tendencją do trądzika różowatego, naczyniowej. Bez problemu więc znajdziemy kosmetyk odpowiedni do naszej skóry.

Warto też zaopatrzyć się w krem przeznaczony do stosowania wyłącznie na noc. W nocy nasza skóra odpoczywa, oczyszcza się z toksyn, komórki są lepiej dotlenione, podziały komórkowe przebiegają 10 razy szybszej niż w dzień. Warto więc zaopatrzyć się w krem, który będzie stymulował procesy naprawcze, regeneracyjne, nawilżające.

Ochrona

Dobrze na uwadze mieć nie tylko pielęgnację, ale także ochronę skóry. W szczególności należy zadbać o ochronę przed promieniami słonecznymi i Blue Light. Nadmierne promienie słoneczne przyczyniają się do nadmiernego wysuszenia, mogą prowadzić do przebarwień i podrażnienia. Światło niebieskie, czyli emitowane przez ekrany komputerów i telefonów ma zdolność niszczenia wszystkich warstw skóry.

Pielęgnacja uzupełniająca

Peelingi i maski będą doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji i z pewnością pozytywnie wpłyną na kondycję i wygląd skóry. Peeling to przede wszystkim złuszczanie martwego naskórka, oczyszczenie skóry, przywrócenie naturalnej homeostazy. Maska natomiast wyrówna koloryt skóry, zadziała odżywczo i nawilżająco.

Dottore – krok w stronę pięknej i zdrowej skóry

Oczywiście w pielęgnacji znaczenie ma nie tylko nasze zaangażowanie, ale także jakość używanych przez nas kosmetyków. Warto postawić na kremy, żele, toniki z logo zaufanej marki, wyróżniające sie przyjaznym dla skóry składem. Właśnie takie kosmeceutyki znaleźć można w ofercie dottore – pierwszej, polskiej marce kosmeceutyków wywodzącej się z medycyny estetycznej.

Staranna pielęgnacja, z zastosowaniem odpowiednio dobranych kosmetyków z pewnością przyczyni się do lepszej kondycji skóry, a co za tym idzie, bardziej atrakcyjnego wyglądu.

Shopping Cart