Witamina młodości w kosmetykach

Witamina E należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Stosunkowo często występuje w naturze. Można znaleźć ją w mięsie tłustych ryb takich jak halibut czy łosoś, w różnego rodzaju orzechach, w brokułach, owocach avocado, w tłoczonych na zimno oliwach i olejach roślinnych i kiełkach. Pewne ilości witaminy E zawarte są również w składzie skóry człowieka.
Jednak wraz z postępującym czasem zawartość ta spada co w praktyce objawia się zwiotczeniem skóry i prowadzi do powstawania zmarszczek. Dlatego witamina E jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków, a jej potoczna nazwa – witamina młodości mówi sama za siebie. Krem z witaminą to środek, który nie tylko poprawia wygląd skóry, ale przede wszystkim jej zdrowie i kondycję.

Jak wybierać krem z witaminą E?

Większość kremów na półkach sklepowych ma pewną zawartość witaminy E. Reklamowane są jako odmładzające. Jednak sama obecność witaminy młodości w kremie to za mało. Ważne jest odpowiednie jej stężenie, a także inne aktywne składniki, które wspomagają jej przyswajalność i działanie. Bandi.pl to polska firma, któa na podstawie badań we własnych laboratoriach stworzyła linię kosmetyków Fito Lift Care, w której skład wchodzi doskonały krem z witaminą E. Kosmetyki z tel linii należą do kosmetyków profesjonalnych, czyli takich, które sa używane w gabinetach i salonach kosmetycznych. Nie znaczy to wcale, że nie można stosować ich na co dzień w domu. Kosmetyki bandi.pl są całkowicie bezpieczne i z powodzeniem mogą być używane nawet prze osoby o wyjątkowo delikatnej skórze. Na stronie bandi.pl działa aplikacja e-kosmetolog, która pomaga dobrać odpowiednie kosmetyki do specyfiki skóry. Oprócz tej aplikacji i typowego sklepu internetowego na stronie bandi.pl można znaleźć szereg cennych porad dotyczących codziennej pielęgnacji skóry.

Czy krem z witaminą E ma właściwości odmładzające?

Można tak to potocznie nazwać, ale krem z witaminą E służy nie tylko przywracaniu młodego wyglądu. Świetnie chroni skórę przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, łagodzi podrażnienie skóry, wspomaga dermatologiczne leczenie. Można polecić go osobom z bliznami po trądziku i z atopowym zapaleniem skóry. Opóźnia pierwsze objawy starzenia się skóry, regularnie stosowany pomoże zlikwidować pojawiające się zmarszczki. Krem z witaminą E warto stosować w czasie menopauzy, co nie znaczy, że nie nadaje się dla osób młodszych. Jest to wyjątkowo uniwersalny kosmetyk i powinni stosować go wszyscy, którym zależy na utrzymywaniu skóry w doskonałej kondycji.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − = 12

Shopping Cart