okulary

Wybieramy modne okulary dla kobiet

Nosisz okulary korekcyjne i myślisz o ich zmianie na nowe? A może marzą Ci się modne oprawki damskie, które pozwolą zachować dotychczasowe szkła, ale całkowicie zmienią Twój wygląd. Jedno jest pewne. Modne okulary damskie to niezwykle ważny element każdej stylizacji. Dlatego na ich wybór należy poświęcić czas. W poniższym tekście zastanowimy się, czym tak naprawdę są modne okulary i czy można połączyć je z ich właściwościami korekcyjnymi. Zaczynajmy.

Modne okulary – czyli jakie?

Moda na okulary zmienia się niemal tak szybko, jak moda na ubrania czy dodatki. Co sezon pojawiają się nowe trendy i kształty oprawek, które zachwycają lub wręcz szokują. Jednak nie wszystkie okulary pasują do każdej twarzy i typu osobowości. Dlatego ważne jest, aby wybrać takie okulary, które będą harmonizować z Twoim typem urody, kształtem twarzy i stylem życia. Pamiętaj też, że modne okulary oprócz tego, że dobrze wyglądają, mają do spełnienia niezwykle ważną funkcję. Wspólnie ze szkłami, dbają o nasz wzrok. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby jako okulary do komputera wybrać zwykłe, ale wygodne oprawki, a na wyjścia, do pracy, etc. nakładać tzw. modne.

Okulary progresywne – co warto o nich wiedzieć?

Wady wzroku mogą być różne. Poza tym nasz wzrok zmienia się z wiekiem. Jednym z takich momentów może być np. pogorszenie wzroku w ciąży. Jeśli do tej pory nosiłaś okulary do czytania, a po jakimś czasie zauważasz, że masz problemy z widzeniem na duże odległości może to oznaczać, że potrzebne Ci będą dwie pary okularów lub okulary progresywne, które pogodzą obie wady wzroku. Oprawki do okularów damskie mają ten ogromny plus, że dostępne są w ogromnej licznie wzorów, co ułatwia ich wybór.
Mówiąc najprościej, okulary progresywne zawierają specjalne soczewki, które mają płynne przejście między różnymi strefami korekcji – od bliskiej do dalekiej. Dzięki temu nie musisz zmieniać okularów w zależności od tego, co robisz. Coraz więcej osób sięga po nie właśnie ze względu na wygodę noszenia jednej pary zamiast dwóch. Są one wprawdzie droższe niż zwykłe, ale biorąc pod uwagę, że nie musimy mieć dwóch par okularów, dwóch futerałów różnica nie jest aż tak duża.

Czy można połączyć modne okulary damskie z progresywnymi właściwościami?

To pytanie nurtuje wiele kobiet. Odpowiedź na nie brzmi: tak można. Modne okulary korekcyjne wymagają jedynie dopasowania oprawek do progresywnych szkieł. W każdym salonie optycznym możemy liczyć na fachową pomoc w tej kwestii. Warto znaleźć na to czas, gdyż soczewki posłużą nam z reguły 2-3 lata, ale oprawki mogą przetrwać znacznie dłużej. Modne okulary wychodzą z mody, co nie oznacza, że za jakiś czas znów nie będą na topie. Nie dajemy się ponieść trendom. Pamiętajmy, że kluczowe jest, aby oprawki okularowe pasowały do naszego kształtu twarzy i stylu ubierania się. Musimy czuć się w nich dobrze. W przeciwnym razie będziemy wyglądać nienaturalnie, a to chyba ostatnia rzecz, jakiej można by sobie życzyć.

Jak widać, można połączyć modne okulary korekcyjne damskie z funkcjonalnością, o ile poświęcimy na to trochę czasu i uwagi. Warto przy okazji pamiętać, że modne okulary przeciwsłoneczne również mogą mieć szkła korekcyjne. Nie musimy dzięki nim rezygnować z wygody i ochrony naszych oczu przed UV. Życzymy samych udanych zakupów i wyborów idealnie dobranych okularów.

Shopping Cart