Wymiana przedniej szyby – gdzie ją przeprowadzić?

Szyba zapewnia prawidłową widoczność podczas prowadzenia pojazdu w ruchu drogowym. Jeśli jednak jest ona uszkodzona, ma odpryski lub pęknięcia, może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób w danym pojeździe oraz innym uczestnikom ruchu. Gdzie udać się w przypadku, gdy nasza szyba potrzebuje fachowej interwencji?

Uszkodzenia szyby przedniej w aucie

Często pojawia się pytanie, czy szybę można naprawić, czy trzeba od razu wymienić. Odpryski, które są większe niż moneta 5-złotowa, wykluczają możliwość naprawy – nie byłoby to bezpieczne. Tak samo, jeśli odnogi pęknięcia są dłuższe niż 20 milimetrów. Istotne jest również miejsce, w którym doszło do uszkodzenia – im dalej od brzegu szyby, tym lepiej.

Tutaj należy pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Źle naprawiona szyba, zamiast poprawiać widoczność, może ją utrudniać, a także nie odzyskać pełnej wytrzymałości. Gdzie zatem naprawić lub wymienić ją w sposób profesjonalny?

Autoglass na ratunek szybie

Wymiana szyby to złożony i skomplikowany proces wymagający właściwych środków chemicznych oraz narzędzi, dlatego najlepiej powierzyć ją warsztatowi, który się w tym specjalizuje – takiemu jak Autoglass.

A jak przebiega sam proces wymiany? Najpierw należy usunąć wycieraczki, uszczelki, a także klipsy. Kolejny krok to wycięcie szyby przy użyciu specjalnego noża oraz usunięcie jej z wykorzystaniem przyssawek. Następnie trzeba oczyścić powierzchnię i usunąć stary klej. Na tak przygotowane podłoże nanosi się nowy klej oraz dopasowuje nową szybę. Więcej informacji na temat wymiany przedniej szyby znajduje się pod adresem: https://autoglass.pl/wymiana-przedniej-szyby/

Autoglass zapewnia jakość usług dzięki wykorzystaniu własnych technologii. Do montażu wykorzystywany jest specjalny klej poliuretanowy, który jest szybko utwardzalny. Dzięki temu już po około 30 minutach kierowca może bezpiecznie odjechać z nową szybą. W serwisie Autoglass cena usługi jest konsultowana z klientem na wczesnym etapie. Dzięki temu nigdy nie jest on zaskoczony rachunkiem za usługę. Dodatkowo w przypadku braku odpowiedniego rodzaju szyby na stanie magazynowym, jest ona zamawiana u producenta. Gwarantuje to wykorzystanie materiałów wysokiej jakości.

Informacje na temat usługi wymiany szyby przedniej, a także pozostałych usług serwisu znajdują się pod adresem: https://autoglass.pl/.

Shopping Cart