spodnie dziecięce z wełny merino

Zabezpiecz swoje dziecko przed chłodem — wybierz spodnie dziecięce z wełny merino!

Zadaniem rodzica jest wspieranie rozwoju dziecka na każdym poziomie. Opiekunowie coraz częściej decydują się na zapisanie pociech na zajęcia sportowe, ponieważ są świadomi, jak ważny dla zdrowia jest ruch. W naszym kraju dużą popularnością cieszą się treningi piłki nożnej dla juniorów, które bardzo często nawet zimą odbywają się na świeżym powietrzu. W co ubrać dziecko, aby zapewnić mu komfort podczas ćwiczeń? Sprawdźmy, jakie właściwości mają spodnie dziecięce merino.

Dlaczego wełna z owiec merynosów jest polecana dla sportowców?

Wełna jest naturalnym materiałem, posiadającym wiele cech pożądanych przez dzieci aktywne fizycznie. Być może mieliśmy okazję przekonać się, jak komfortowe są wełniane ubrania, w których jest ciepło i sucho. Z wełny merynosów powstaje przede wszystkim odzież do zadań specjalnych, idealnie sprawdzi się więc ona dla naszych dzieci, zapewni im odpowiednią temperaturę oraz suchość, dzięki świetnemu odprowadzaniu wilgoci. Jeżeli zależy nam na komforcie naszych dzieci podczas zabawy lub uprawianiu sportu powinniśmy zainteresować się odzieżą wykonaną z wełny merino. Podstawą będą spodnie dziecięce merino marki Brubeck.

Spodnie dziecięce merino charakteryzują się:

  • Doskonałą termoizolacją — pomiędzy cieniutkimi włóknami wełny wytwarza się przestrzeń wypełniona powietrzem, która zapewnia optymalną temperaturę ciała zarówno latem, jak i zimą. Mamy więc pewność, że niezależnie od podejmowanego wysiłku nasze dziecko ani się nie przegrzeje, ani nie zmarznie.
  • Wyjątkowymi właściwościami odprowadzania wilgoci na zewnątrz — wełna merino od wewnątrz jest hydrofilowa (przyciąga cząsteczki wody), a od zewnątrz hydrofobowa (odpycha wilgoć od ciała). To zdumiewające połączenie sprawia, że nawet jeżeli młody sportowiec mocno się spoci, to jego ubrania pozostaną suche.
  • Antybakteryjnością — bakterie potrzebują wilgotnego środowiska, aby zacząć się namnażać, zawsze suche ubranie jest gwarancją właściwej higieny,
  • miękkością — nie musimy się obawiać, że odzież z wełny merino będzie nieprzyjemna w noszeniu. To zupełnie inny rodzaj runa niż ten kojarzony z surową wełną innych ras owiec. Różnica polega na grubości włókna, które w przypadku owiec merynosów jest wyjątkowe cienkie (wynosi zaledwie 15-23 mikronów). Eksperci porównują je z nicią pajęczą. Tak delikatne włókna doskonale układają się na ciele, są elastyczne,
  • właściwościami zdrowotnymi — poprawiają krążenie krwi oraz łagodzą stany napięcia nerwowego. Mikro włókna powodują delikatny masaż skóry (nieodczuwalny przez dziecko), dzięki któremu dodatkowo wspierają zdrowie młodego sportowca.

Spodnie dziecięce merino zostały zrobione z cieniutkich włókien o grubości 16,5 mikrona, które są jednak wyjątkowo elastyczne i wytrzymałe. Nie musimy się więc obawiać, że szybko się przetrą, wręcz przeciwnie — pozostaną idealne przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Spodnie dziecięce merino — jak o nie dbać?

Dzieci uwielbiają być w ruchu, a dzięki odzieży z wełny merynosów, możemy pomóc im świetnie się czuć podczas treningów oraz wszelkich wycieczek na łono natury. Spodnie dziecięce merino łatwo wyczyścić — ta zaleta wynika z hydrofobowej i elektrostatycznej natury włókien. Nie elektryzują się, więc nie przyciągają też kurzu, a lanolina, która je pokrywa wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Ubrania z wełny merino nie rozciągają się, zawsze wyglądają dobrze. Elastyczność włókiem sprawia, że nie musimy ich prasować.

Wełna z merynosów jest polecana także alergikom — nie uczula. Spodnie dziecięce merino zostały przebadane dermatologicznie i są polecane chłopcom o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Ubrania zrobione z wełny merino na długo pozostają świeże — nawet jeżeli zakładamy je przez kilka dni. Dlaczego tak się dzieje? Za brzydki zapach odpowiadają bakterie, które jednak nie mogą przetrwać w suchych i przewiewnych warunkach. Odzież z wełny merynosów najlepiej jest po użyciu dobrze przewietrzyć — to wystarczy, aby pozostała higieniczna i świeża. Przy większych zabrudzeniach można ją wyprać ręcznie lub w pralce (wybierając program przygotowany do prania wełny lub prania ręcznego) z dodatkiem płynu do prania wełnianych ubrań. Temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni C. Musimy też ustawić niskie obroty wirowania, a w przypadku prania ręcznego nie wykręcać mocno odzieży. Suszymy na płasko, rozłożoną na ręczniku.

Shopping Cart