Złote bransoletki dla niej i dla niego

Czy złota biżuteria jest modna?

Złoto fascynuje ludzi od początku cywilizacji. Odkąd nauczyli się je wydobywać i przerabiać złoty pierścień, złote bransoletki lub kolczyki stały się kosztowną i pożądaną przez wszystkich ozdobą. Złota biżuteria była synonimem bogactwa i władzy i przez całe wieki przeznaczona była dla królów, cesarzy i książąt. Dziś każdy może pozwolić sobie na złoty drobiazg. Złota biżuteria jest cały czas modna, chociaż wzory i fasony zmieniają się nieustannie. Jest także cenionym prezentem, który może wyrażać wdzięczność, szacunek i miłość. Wbrew temu, co niektórzy uważają prawdziwe złoto w artystycznym wykonaniu nie jest krzykliwe ani nowobogackie. Wprost przeciwnie – biżuteria z imitacji złota nie jest w najlepszym guście, a z pewnością obdarowanie nią bliskiej osoby potraktowane będzie jako gruby nietakt. Biżuteria, taka jak złote bransoletki nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Coraz częściej stanowi oryginalny i elegancki dodatek również do męskiej stylizacji.

Jak wybierać złote bransoletki ?

Po pierwsze należy wybrać próbę złota. Złotą biżuterię wytwarza się ze złota o próbie 333, 585 i 750. Oznaczenie to określa procent czystego złota w stopie. Najlepszy stosunek jakości do ceny to próba 585. Odznacza się klasycznym złotym blaskiem, praktycznie nie do odróżnienia na oko od najdroższej, stosowanej w wyrobach jubilerskich próby 750. Jest jednak o wiele bardziej wytrzymała na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego złote bransoletki o próbie 585 mogą być z powodzeniem noszone na co dzień. Złote bransoletki najlepiej kupować w renomowanych, oficjalnie działających sklepach jubilerskich, takich jak intergold.pl. Firma oferuje szeroki wybór złotej biżuterii, a jako jeden z największych dystrybutorów na rynku może zaoferować wyjątkowo korzystne ceny. Systematycznie w sklepie internetowym Intergold.pl pojawiają się nowe, modne modele. W razie potrzeby wykwalifikowany doradca pomoże i doradzi w wyborze.

Czy złote bransoletki są drogie ?

Cena złotej biżuterii zależy od kilku rzeczy. Pierwsza to próba złota. Kolejna to waga wyrobu, co w przypadku złotych bransoletek przekłada się na grubość. Trzecia to wartość artystyczna i wykorzystane dodatkowe ozdoby – na przykład w postaci kamieni szlachetnych lub półszlachetnych. Dla osób, które lubią grube i masywne wyroby ze złota można polecić złoto “puste” zwane potocznie “złotem dmuchanym”. W takim przypadku ogniwa łańcuszka lub złotej bransoletki wykonane są ze złota, ale puste w środku. Są przez to znacznie tańsze, lżejsze, ale co za tym idzie również delikatniejsze niż pełne.

Shopping Cart