Typo3

Jaka strona internetowa może zwiększyć Twoją sprzedaż? Oparta o Typo3 – darmowy system zarządzania treścią

Aby Twój biznes odnosił sukcesy potrzebujesz wyjątkowej strony internetowej. Powinna mieć atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim niezawodne funkcjonalności. Tylko taka witryna pozwoli klientom w pełni zapoznać się z Twoją ofertą i produktami. Sprawna strona, którą może zarządzać jednocześnie wiele osób, będzie Twoją najlepszą wizytówką, podniesie prestiż i siłę oddziaływania. Prowadzisz duży biznes, redakcję medialną, sklep, a może blog? System zarządzania treścią Typo3 CMS, spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przedstawiamy jego możliwości i sposoby wdrożenia.

Każdy dzisiaj przegląda internet w poszukiwaniu informacji o produktach i usługach. Dlatego dla każdego biznesu efektywna strona internetowa powinna być decydującą i przemyślaną inwestycją. Wielu przedsiębiorców bagatelizuje te kwestie, męcząc się później latami z nieodpowiednimi rozwiązaniami. Gorzej, jeśli pisane specjalnie dla nich, dedykowane strony internetowe nie mogą być rozwijane i aktualizowane. Jak nie wpaść w pułapkę strony internetowej, z którą nic nie da się zrobić, a wydaliśmy na nią górę pieniędzy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Strona internetowa – jeden z filarów skutecznego biznesu

Żeby Twój biznes mógł sprawnie funkcjonować w dzisiejszych czasach, potrzebujesz odpowiedniej strony internetowej. Jest kilka warunków, które musi ona spełniać. Powinna być szybka, dostosowana do Twojej działalności i przede wszystkim musi angażować uwagę odbiorców lub klientów. Aby tak się stało, strona internetowa musi się zmieniać. Tworzenie nowych, aktualnych treści to podstawa sukcesu.

Treści w formie opisów, artykułów, newsów czy tekstów najczęściej dostarczają Twoi pracownicy lub tworzysz je samodzielnie. Duża korporacja korzysta z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dostawców treści, z kolei blog tematyczny może być prowadzony przez jedną osobę. Jak sprawić, aby praca przebiegała płynnie? Wydaje się, to pytanie postawili sobie Duńczycy, kiedy 20 lat temu stworzyli Typo3.

Czy jedno rozwiązanie może pasować do wszystkich tych modeli biznesowych? Nasza odpowiedź brzmi – tak, to Typo3 CMS (Content Management System), czyli system zarządzania treścią został stworzony, by zaspokoić potrzeby projektów internetowych o różnych wielkościach i oczekiwaniach.

Typo3 powstał jako oprogramowanie otwarte tzw. open source. Jest darmowe i aktualizowane na bieżąco. Posiada ogromne zaplecze rozwojowe i pół milionową grupę użytkowników. Z jego potencjału korzystają tysiące użytkowników komercyjnych, od małych biznesów po wielkie, światowe korporacje.

Na jakim systemie zarządzania treścią zbudować stronę internetową?

Każda firma w jakimś momencie musi odświeżyć swój wizerunek internetowy. Nowe biznesy potrzebują strony, aby mieć kontakt ze swoimi potencjalnymi odbiorcami i przyszłymi klientami. Social media są dzisiaj potężną siłą, ale ostatecznie mają doprowadzić Twojego klienta na stronę internetową w celach zakupowych, informacyjnych lub usługowych.

Dobra strona internetowa to kręgosłup Twojego projektu, na niej wszystko się opiera. Dlatego nie można sobie pozwolić na błędne decyzje i wybór systemu zarządzania treścią, który będzie utrudniał codzienną pracę nad treściami i aktualizowanie strony.

Istnieje kilka popularnych, darmowych systemów zarządzania treścią, powstają też narzędzia dedykowane, pisane przez programistów na zlecenie klienta. Zwykle są “szyte na miarę”, jak garnitur. Co jednak w sytuacji, gdy przybędzie nam kilka kilogramów więcej? Wyrzucić garnitur? Strona zbudowana na Typo3 oszczędza nam takich dylematów. Może się nieustannie rozwijać i podążać za rozrastającymi się potrzebami naszego biznesu.

Jak wdrożyć Typo3?

 

jak wdrożyć typo 3

Aby rozpocząć wdrożenie Typo3, najpierw trzeba zadbać o domenę i wybrać jej nazwę, która będzie odpowiadała Twojej działalności. Następnie zadbaj o hosting strony. Kiedy już zabezpieczysz te usługi, możesz przystąpić do instalacji Typo3.

Pobieranie Typo3 nie jest skomplikowane i powinieneś dać sobie radę, jeśli posiadasz podstawową wiedzę związaną z instalowaniem oprogramowania. Typo3 został tak pomyślany, aby nawet osoby bez głębokiej, specjalistycznej wiedzy informatycznej mogły sobie poradzić.

Przez kolejne etapy instalacji przeprowadzi Cię prosta instrukcja. Jeśli jednak jest to dla Ciebie zbyt skomplikowane, lub po prostu nie masz na to czasu, możesz posłużyć się firmą informatyczną, która specjalizuje się we wdrożeniach Typo3, jak – drblitz-weblab.com

Jakie są korzyści z zastosowania Typo3

Wiele dzisiaj mówi się o atakach hakerskich na strony internetowe. Rzeczywiście witryny lub sklepy, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń mogą paść ofiarą cyberprzestępców. Typo3 minimalizuje takie możliwości, bo jest na bieżąco aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa przez użytkowników. Do dyspozycji masz cały czas najświeższe narzędzia, funkcjonalności i stale odświeżane systemy logowania. To pozwala stworzyć naprawdę solidną zaporę przed atakami hakerów i zalewem spamu.

Typo3 został wymyślony dla całej gamy klientów. Od małych biznesów po wielkie korporacje. Te ostatnie wykorzystują na swoich stronach setki i tysiące tekstów, zdjęć i materiałów wideo. Typo3 jest jednym z największych i najbardziej rozbudowanych systemów zarządzania treścią, który może zaspokoić oczekiwania prawie każdego klienta biznesowego. Warto dodać, że w ciągu dwóch dekad istnienia, Typo3 dorobił się statusu oprogramowania klasy “enterprise”, czyli rekomendowanego również dla przedsiębiorstw.

Chcesz zaskoczyć swoich klientów i dodać na stronie nową funkcjonalność? Z Typo3, to naprawdę łatwe! Ten CMS jest wyposażony w mnóstwo rozszerzeń, które możesz znaleźć w repozytorium i zainstalować z poziomu pulpitu administratora. Ta elastyczność sprawia, że Typo3 doskonale nadaje się do zastosowań w e-commerce, do tworzenia forów dyskusyjnych, sprawdzi się również w blogach, prezentacjach contentu wideo i galeriach zdjęć.

Ogromne możliwości rozbudowy mają jednak swoje koszty, o których musisz pamiętać. W zależności od planowanego kształtu strony, portalu lub sklepu, będziesz potrzebować dopasowanego zaplecza serwerowego i sprzętowego, a to oznacza, że konieczna może okazać się pomoc wyspecjalizowanej agencji IT.

Kto może pomóc we wdrożeniu i utrzymaniu Typo3 w Twojej firmie?

Typo3 to oprogramowanie typu open source, to oznacza, że jest darmowe. Nie ograniczono go również zakazami prawnymi, licencja jest otwarta. To ogromna zaleta tego systemu, a jego atrakcyjność podnosi gwarancja stałych aktualizacji, wdrażanych przez grupę wyspecjalizowanych programistów. Zbierają oni sugestie społeczności użytkowników i regularnie piszą aktualizacje, które pozwalają eliminować słabe strony systemu.

Typo3 z założenia miał być programem, którym może zarządzać nawet osoba bez przygotowania programistycznego. Nie oznacza to jednak, że każdy poradzi sobie z instalacją, konfiguracją, utrzymaniem i aktualizacją. Warto w takich sytuacjach sięgnąć po pomoc fachowców. Agencje IT, takie jak drblitz-weblab.com oferują pełne wsparcie wdrożeniowe i rozwojowe CMS Typo3. Zapewniają stałą opiekę i doradztwo w zakresie użytkowania tego systemu zarządzania treścią.

Typo3 jest kompletnym systemem zarządzania treścią. Strona oparta o ten CMS umożliwia jednoczesną pracę wielu użytkownikom bez zakłócania płynności procesu powstawania nowych treści. Nikt nie wchodzi sobie w drogę. Administrator może sprawnie zarządzać dostępem i przypisać użytkownikom określone uprawnienia.

Typo3 posiada także narzędzia do edytowania tekstów i zdjęć, dzięki temu nie musisz mieć dodatkowego oprogramowania. CMS wyposażono również w ułatwienia do optymalizowania pod kątem wyszukiwarek, co sprawi, że Twoja firma będzie bardziej widoczna dla potencjalnych klientów i odbiorców.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 2

Shopping Cart