Ekologiczna alternatywa dla sztucznych środków czystości

Ekologiczna alternatywa dla sztucznych środków czystości od firmy John Econ

W obecnych czasach ogrom dostępnych na rynku środków czystości może przyprawić o zawrót głowy, jednak stosowanie produktów bezpiecznych dla środowiska ma kluczowe znaczenie nie tylko dla środowiska, lecz także dla naszego zdrowia. Ekologiczne detergenty tak samo jak te przemysłowe usuwają tłuszcz oraz brud, na dodatek robią to bez użycia szkodliwych chemikaliów. Używanie wyłącznie ekologicznych tabletek do zmywarki, proszków do prania i innych środków czystości zapobiega przedostawaniu się toksycznych chemikaliów zarówno do naszego domu jak i obiegu wody. Kupowanie bezpiecznych dla środowiska środków czyszczących pomaga również ograniczyć zanieczyszczenie plastikiem i zmniejszyć ślad węglowy.

 

Niestety wciąż niewiele osób wybierając chemię gospodarczą sprawdza jej skład i nie myśli o możliwych skutkach ubocznych ich stosowania. Stosowane w większości środków czystości ropopochodne polikarboksylany, fosforany, sztuczne spieniacze, i konserwanty mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak podrażnienia skóry, alergie, podrażnienie oczu i gardła a nawet bóle głowy podczas ich wdychania. Nie istnieją również żadne rzetelne badania, dotyczące negatywnych efektów długofalowych. Są one również szkodliwe dla środowiska, szczególnie proszki do prania i tabletki do zmywarki, których sztuczne składniki przedostają się przez kanalizację do obiegu wody. Są one odpowiedzialne m.in. za rozwój glonów i sinic, które są nie tylko niebezpieczne dla ludzi, lecz także wypierają tlen z wody, co powoduje obumieranie żyjących w niej organizmów.

 

Odpowiedzią na szkodliwą chemię, zawartą w środkach czystości są produkty nowo powstałej firmy John Econ, która kieruje się prostą zasadą: jesteśmy częścią środowiska naturalnego, więc musimy stosować jedynie takie produkty, które nie są dla nas szkodliwe. W efekcie to, co jest szkodliwe dla nas, jest również szkodliwe dla innych mieszkańców naszej planety. Chroniąc siebie dbamy również o naszą planetę i inne żyjące na niej organizmy. Wszystkie produkty firmy John Econ są całkowicie biodegradowalne i przyjazne dla środowiska a opakowania nie zawierają plastiku i nadają się w 100% do recyklingu. Firma John Econ oferuje następujące produkty:

proszek kolor


Proszki do prania

Zarówno proszek do prania białego jak i kolorowego jest koncentratem, dzięki czemu z 2kg opakowanie wystarczy na 50 prań. Do takiej samej ilości prań potrzeba conajmniej 5kg komercyjnego odpowiednika. Składniki użyte do produkcji proszków są całkowicie biodegradowalne, przyjazne dla zdrowia i środowiska. Szczególne uznanie znajdują wśród alergików. Zapach proszku to delikatna mieszanka naturalnych olejków eterycznych, jednak jest ona tak subtelna, że nie zostawia zapachu na ubraniach.

 

tabletki kwadrat

 

 

Produkty do zmywarki
Dla naszych zmywarek firma John Econ przygotowała trzy produkty: tabletki do zmywarki, sól oraz nabłyszczacz. Wszystkie produkty są przyjazne dla środowiska i opakowane jedynie w papier lub szkło. Ciekawostką jest to, że tabletki do zmywarki nie posiadają folii, która mimo, iż się rozpuszcza pozostawia po sobie wszechobecny mikroplastik. Mamy tutaj suche kostki, które nie posiadają żadnego zapachu i nie pozostawiają po sobie żadnych produktów ubocznych, które przedostając się do wody mogłyby by być szkodliwe dla żyjących w niej organizmów.

 

pasta do czyszczenia

 


Pastę czyszczącą

Pasta to mieszanka sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego oraz naturalnego, roślinnego mydła. Przyjemny zapach pasty zapewnia grapefruitowy olejek eteryczny. Pasta jest niezwykle skuteczna, czyści dosłownie wszystkie powierzchnie i nie jest szkodliwa dla zdrowia. Można jej również używać jako odplamiacza, jednak należy pamiętać, że soda oczyszczona ma właściwości wybielające.

Wszystkie produkty firmy John Econ można kupić bezpośrednio w sklepie producenta pod adresem https://www.johnecon.pl lub w innych sklepach ekologicznych, których lista znajduje się na stronie producenta. Ceny produktów są dosyć atrakcyjne, ponieważ – zgodnie z filozofią producenta – mają one być skuteczną alternatywą dla szkodliwej chemii a nie ekskluzywnymi, niszowymi produktami dla wybrednych.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − 78 =

Shopping Cart