Jak oglądać telewizję przez Internet na telewizorze?

Oglądanie telewizji online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują w domu telewizją kablową czy satelitarną. W takich sytuacjach, dzięki stabilnemu połączeniu internetowemu, możliwe jest korzystanie z telewizji poprzez sieć Wi-Fi, zarówno na komputerze, laptopie, telefonie, jak i tablecie czy telewizorze.

Jak działa telewizja przez Internet?

Telewizja przez Internet stanowi formę transmisji sygnału pochodzącego od nadawcy telewizyjnego. Sygnał ten nie dociera jednak do odbiorcy poprzez anteny czy przewody, jak ma to miejsce w przypadku telewizji satelitarnej czy kablowej, a poprzez technologię internetową – w formie strumienia danych przepływających przez sieć. Aby móc cieszyć się jak najlepszą jakością przesyłanego sygnału, bez zacinania, opóźnień czy zakłóceń, niezbędne jest szybkie, stabilne połączenie internetowe. W tym celu warto przemyśleć montaż sieci światłowodowej.

 

Jak oglądać telewizję przez Internet na telewizorze?

Jednym z najprostszych sposobów na oglądanie telewizji przez Internet na telewizorze jest korzystanie z aplikacji Smart TV. Dzięki temu telewizor ma dostęp do Internetu i zainstalowaną przeglądarkę internetową, a użytkownicy samodzielnie mogą wybrać, co w danej chwili chcą oglądać. Ponadto, w ofercie Smart TV zwykle dostępne są różnego rodzaju aplikacje streamingowe, takie jak HBO GO, CANAL+ czy Rakuten TV, pozwalające na oglądanie seriali i programów poszczególnych stacji telewizyjnych oraz treści oferowane przez największych streamingowych gigantów.

Innym sposobem na oglądanie telewizji przez Internet może być korzystanie z tzw. boksów TV, umożliwiających połączenie z siecią telewizora, który nie ma wbudowanego systemu Smart TV. TV Box nie tylko umożliwia dostęp do zasobów internetowych z poziomu telewizora, lecz także do popularnych, wcześniej już wspomnianych aplikacji.

 

Telewizja HIWAY TV od firmy INEA

Innym, wartym uwagi sposobem na oglądanie telewizji przez Internet jest światłowodowa telewizja HIWAY od firmy INEA. Telewizja dostępna jest poprzez podłączenie do telewizora niewielkiego, bezprzewodowego dekodera z wbudowanym modułem Wi-Fi. Dekoder pozwala na korzystanie z wypożyczalni filmów online oraz zapewnia dostęp do kanałów na żywo, takich jak TVN, Polsat, TVP1 i TVP2, Eska TV czy TVP ABC. Ponadto użytkownik ma także do dyspozycji szereg paczek kanałów tematycznych – na przykład KIDS, FILM, SPORT czy DOCUMENT lub bardziej zróżnicowanej tematycznie paczki CLASSIC. Dzięki niej mamy możliwość oglądania kanałów, takich jak Comedy Central HD, Kino TV, MTV, Discovery Channel, Cartoon Network HD, Polsat Play czy TVN24. Dekoder HIWAY oferuje także funkcję multiroom pozwalającą na oglądanie różnych kanałów nawet na kilku urządzeniach jednocześnie. Ponadto, dekoder umożliwia nagrywanie programów, przewijanie do początku oraz cofanie do programu nawet sprzed 7 dni.

Jak widać, istnieje kilka sposobów na oglądanie telewizji przez Internet za pomocą telewizora. Biorąc jednak pod uwagę różnorodność oferowanych kanałów, a także doskonałe dopasowanie do aktualnych potrzeb użytkownika, światłowodowa telewizja HIWAY od firmy INEA wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 2 =

Shopping Cart