4 sposoby na wypłatę gotówki z bankomatu bez karty

Nie czujesz się bezpiecznie, wypłacając pieniądze z bankomatu standardową metodą? Poznaj alternatywne rozwiązania, czyli 4 sposoby na wypłatę gotówki bez użycia karty płatniczej, takie jak wypłata z bankomatu BLIKIEM. Dowiedz się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich finansów.

Oszustwa związane z bankomatami

W dzisiejszych czasach powinniśmy szczególnie uważać na bezpieczeństwo swoich finansów. Nowoczesne technologie dają nam nie tylko szybkość i wygodę dokonywania transakcji, ale również stwarzają liczne zagrożenia. Większość z nas pamięta o tym, żeby zabezpieczać środki, którymi płacimy, na przykład ustalając dodatkowe hasło lub PIN na telefonie, w którym mamy zainstalowaną aplikację bankową. Uważamy też na to, aby nie nosić karteczki z PIN-em do karty w portfelu. Dlaczego więc nie mamy w nawyku sprawdzania bankomatów, zanim dokonamy wypłaty lub wpłaty gotówki? Niestety, raz na jakiś czas można usłyszeć o groźnych sytuacjach, w których ktoś montuje w czytniku kart specjalne urządzenie odczytujące dane z karty. Informacje skradzione w ten sposób trafiają do złodziei i są wykorzystywane w płatnościach, a wybrakowany bankomat przecież nie różnił się niczym od zwyczajnego.

Z tego względu, przed każdą wypłatą powinniśmy szczegółowo przyglądać się tego typu urządzeniom, a w razie jakiejkolwiek nieprawidłowości skontaktować się z zarządcą sprzętu. Dobrą metodą na uchronienie się przed oszustami jest korzystanie z bezpiecznych form wypłaty gotówki bez karty. Co więcej, to bardzo wygodna opcja również dla osób, które nie potrzebują lub nie lubią nosić ze sobą portfela. Dzięki alternatywie takiej, jak wypłata z bankomatu BLIKIEM można bezpiecznie wypłacać gotówkę bez karty.

Najlepsze sposoby na wypłatę gotówki bez karty

Do najlepszych sposobów na wypłacenie pieniędzy z bankomatu bez karty należą:

1. Wypłata z bankomatu BLIKIEM – to prawdopodobnie najbardziej popularna forma wypłat z bankomatu bez karty. BLIK to dostępny od 2015 roku system mobilnych płatności powstały w Polsce. Umożliwia między innymi płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. W jego opcjach znajduje się również wypłata z bankomatu BLIKIEM. Procedura tego typu wypłaty jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać w bankomacie opcję „wypłata BLIK” i wygenerować kod BLIK w aplikacji mobilnej banku. Następnie należy wpisać kod na klawiaturze bankomatu, podać interesującą nas kwotę wypłaty i potwierdzić transakcję w aplikacji bankowej. W ten sposób wypłata z bankomatu BLIKIEM dobiega końca.

2. Bankomaty zbliżeniowe – obsługują one płatności NFC, które umożliwiają sprawne transakcje zbliżeniowe telefonem. Liczba bankomatów zbliżeniowych w Polsce ciągle wzrasta. Wystarczy przybliżyć kartę do specjalnego panelu zbliżeniowego i podać PIN. Później należy wpisać kwotę i otrzymujemy gotówkę.

3. Czek BLIK – w tym wypadku proces przebiega podobnie, jak wypłata z bankomatu BLIKIEM, z tą różnicą, że wymagany jest 9-cyfrowy kod czeku oraz PIN. To ciekawa opcja, ponieważ czek BLIK umożliwia wypłatę pieniędzy przekazanych nam przez kogoś, np. pracodawcę, wręczającego w ten sposób premię lub organizatora konkursu, który przekazuje nagrody.

4. Aplikacje mobilne – w ostatnich latach wypłaty z bankomatu bez karty umożliwiły też niektóre aplikacje mobilne. W tym przypadku wystarczy wybrać w bankomacie opcję wypłaty bezgotówkowej i podążać za wskazówkami aplikacji.

Dzięki tym sposobom można szybko, wygodnie i bezpiecznie wypłacać pieniądze bez użycia karty płatniczej. To świetne rozwiązanie dla osób, które starają się unikać ryzyka kradzieży ich funduszy oraz tych, które od dawna zrezygnowały ze standardowych metod płatności.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 + = 51

Shopping Cart