Zakupy w black friday

Czy najlepsze promocje są tylko w Black Friday?

Black Friday jest to amerykańskie święto wyprzedaży, które przywędrowało także do Polski. Tej modzie pochodzącej z Ameryki, bardzo chętnie ulegają klienci, którzy polują na wyprzedaże, promocje oraz śledzą oferty. W niektórych sklepowych sieciach mamy do czynienia nie tylko z jednym dniem Czarnym Piątkiem – Black Friday, ale także z tygodniem oraz weekendem wyprzedażowych szaleństw. Wówczas takie promocje reklamowane są hasłami Black Week lub Black Weekend. Czy najlepsze promocje są tylko przy okazji Black Friday? Czy warto robić zakupy w tzw. Czarny Piątek?

Tradycja Black Friday – skąd pochodzi?

Tradycja amerykańskiego święta Black Friday ściśle jest związana ze Świętem Dziękczynienia. Co więcej, Czarny Piątek rozpoczyna czas szalonych zakupów przed Świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie podczas Black Friday sklepy zarówno te stacjonarne jak i internetowe, przygotowują niezwykle atrakcyjne promocje i wyprzedaże. Przeceny mogą sięgać nawet 90 %, dzięki temu przyciągają one tłumy klientów do sklepów. Dodatkowo, niektórzy miłośnicy Czarnego Piątku czekają przed sklepem na otwarcie, zajmując najlepsze miejsca w kolejkach. W Polsce takich tłumów nie ma, jednak promocje na Black Friday przygotowuje zdecydowana większość popularnych marek, w tym sklep internetowy https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday.

Kiedy przypada Black Friday?

Święto zakupowe Black Friday wypada zawsze w pierwszy dzień po Święcie Dziękczynienia, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest co rocznie, w 4 czwartek listopada. W Polsce nie obchodzi się Święta Dziękczynienia, a sam szczyt przedświątecznych zakupów rozpoczyna się zazwyczaj nieco później. Pomimo tego, tradycja zakupów w Black Friday na dobre zagościła w Polsce.

Wzorem amerykańskich sklepów, polskie sklepy, przygotowują liczne, bardzo atrakcyjne promocje i wyprzedaże, które mają przede wszystkim zachęcić do przedświątecznych zakupów. Warto wiedzieć, że w USA, Święto Dziękczynienia ma charakter bardzo konsumencki. Czarny Piątek działa tam nieco podobnie, jak w Polsce okres poświąteczny, gdzie rzeczywiście mamy możliwość zakupów z dużymi przecenami. Black Friday w naszym kraju to bardzo ciekawe wydarzenie, które ma napędzić okres zakupowy przed Bożym Narodzeniem, a nie wyłącznie opróżnić magazyny. Promocje i wyprzedaże skupiają się nie tylko wokół jednego dnia – piątku, ale także całego tygodnia, który ten dzień poprzedza. Największe wyprzedaże i promocje ogłaszają zazwyczaj sklepy z elektroniką, sprzętem AGD, ale wyprzedaże również obejmują meble, wyposażenie wnętrz, odzież oraz kosmetyki.

Co warto kupić podczas Black Friday?

Podczas Black Friday warto skorzystać z promocyjnych cen np.: elektroniki, sprzętu AGD i RTV, zabawek dla dzieci, odzieży, kosmetyków czy też innych artykułów, z myślą o prezentach dla swoich bliskich jak i dla siebie. Bardzo często sklepy zarówno online jak i stacjonarne, kuszą swoich klientów ofertami:

  • Black Week – oferta promocyjna na cały tydzień,
  • Black Weekend -oferta promocyjna na cały weekend.

Tak więc, okres wyprzedaży i promocji wydłuża się lub trwa do wyczerpania magazynowych zapasów. Promocje mogą się okazać się nie lada gratką, szczególnie gdy planujesz w ofercie na Black Friday kupić takie produkty, jak np.: elektronika, RTV, AGD, meble, odzież, perfumy, kosmetyki oraz artykuły pielęgnacyjne. Warto jednak podkreślić, że obecnie spora część konsumentów preferuje wyłącznie zakupy online, co pozwala zaoszczędzić czas stracony w kolejkach oraz pozwala zachować komfort podczas zakupów.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 3

Shopping Cart