Dlaczego wymieniać zamki w drzwiach

Kwestia bezpieczeństwa jest ważnym elementem naszego życia, a dobrze działający zamek w drzwiach może doskonale chronić nasze mieszkanie. Wyjeżdżając do pracy czy nawet na dłuższe wakacje trzeba mieć pewność, że nasze mieszkanie jest dobrze chronione. Aby mieć spokojną głowę warto co jakiś czas dokonać wymiany zamka od mieszkania.

Jak wymieniać zamki

Wymiana zamka nie jest skomplikowaną czynnością i na pewno każdy jest sobie w stanie z tym zadaniem poradzić. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie podstawowych narzędzi, które na pewno większość z nas posiada. Na samym początku ważne jest aby określić i zdiagnozować problem, ponieważ w zależności od mechanizmu jaki znajduje się w naszych drzwiach do wymiany będzie cały zamek bądź jedynie wkładkę. A więc wymiana zamka w drzwiach wymaga od nas minimalnego pojęcia na ten temat. Jeżeli natomiast nie mamy czasu bądź ochoty, zawsze możemy zadzwonić po fachową pomoc, czyli na https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/

Wymiana wkładki

Aby wymienić wkładkę, należy odkręcić szyld wraz z klamką, kolejnym krokiem będzie odkręcenie jednej śruby która mocuje wkładkę. Ważne jest aby nie zapomnieć o ustawieniu trzpienia klucza dokładnie w osi wkładki, w tym momencie możemy swobodnie wyciągnąć starą wkładkę i na jej miejsce włożyć nowy element. Po dokonaniu zamiany pozostaje nam jedynie dokręcić pozostałe elementy, cały proces nie powinien zająć nam więcej niż kilkadziesiąt minut.

Wymiana zamka

Wymiana zamka w całości jest już nieco trudniejszym zadaniem, ponieważ jesteśmy zmuszeni podczas zakupu podać odpowiednie wielkości zamka w celu dobrania odpowiedniego modelu. Sama wymiana przebiega podobnie jak w przypadku wkładki jednakże musimy odkręcić zamek w całości. Początkowo może on stawiać opór więc zaleca się użyć śrubokrętu aby lekko podważyć element. Po montaży nowego zamka należy najpierw sprawdzić czy mechanizm działa tak jak należy, w przeciwnym razie należy ponownie wyjąć zamek i sprawdzić co może być przyczyną. Z tym zadaniem również jesteśmy w stanie sobie bez większego trudu poradzić. Pamiętajmy że własne bezpieczeństwo jest bardzo ważne a sam koszt jak i cała wymiana nie należą do trudnych i nieosiągalnych. W takiej sytuacji możemy wezwać specjalistów którzy nie tylko wykonają pracę bardzo szybko ale również mogą nam doradzić w kwestii bezpieczeństwa oraz sprawdzić czy nasze zabezpieczenia działają prawidłowo.

 

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 50 = 58

Shopping Cart