Jak szybko naładować baterię telefonu?

Jak szybko naładować baterię telefonu? 🔋

Telefon komórkowy możemy ładować na różne sposoby, natomiast dosyć często zdarza nam się, że potrzebujemy nagle naładować szybko nasz smartfon. Wtedy to zastanawiamy się która metoda ładowania będzie najodpowiedniejsza. Oczywiście są metody, które pozwolą nam w ekspresowym czasie naładować nasz telefon. Głównie to musimy pamiętać o kilku aspektach podczas zasilania naszego telefonu.

Ładowanie za pomocą odpowiedniej ładowarki

Czasami zdarza się nam pożyczyć ładowarkę od kogoś. Natomiast jest to nie zalecane, gdyż możemy w dosyć szybki sposób uszkodzić baterię telefonu niż ją poprawnie naładować. Aby szybko i prawidłowo naładować nasz telefon powinniśmy używać odpowiedniej ładowarki przystosowanej do baterii naszego urządzenia. Chodzi tu przede wszystkim o parametr mocy baterii. Najlepiej zawsze stosować oryginalne produkty. Używanie innych może spowolnić proces ładowania naszego smartfonu.

Ładowanie telefonu z poziomu gniazdka

Ładowanie telefonu bezpośrednio z gniazdka jest o wiele szybszą metodą naładowania go niż z poziomu USB  komputera lub innego urządzenia. Port USB będzie wolniej ładował baterie naszego telefonu. W tym wypadku ładowanie może być dłuższe nawet o godzinę niż w przypadku ładowanie go z gniazdka sieci elektrycznej.

Używanie powerbanku

Telefon używany w ciągu dnia bardzo szybko się rozładowuje. Wchodzimy dosyć często na różne media społecznościowe, czy też słuchamy muzyki i oglądamy filmy. Działające aplikacje w tle także mogą powodować szybkie zużywanie się baterii. Jeśli właśnie jesteśmy w takiej sytuacji kiedy potrzebujemy naładować pilnie nasz telefon i nie możemy skorzystać z zasilania, wtedy przyda nam się powerbank. Naładuje on urządzenie do takiego poziomu byśmy mogli swobodnie używać go w nagłej sytuacji.

Wyłączenie używania aplikacji w tle

Kiedy potrzebujemy szybko naładować nasz smartfon, koniecznie sprawdźmy, czy są nam potrzebne aplikacje, które działają w tle. Możemy wyłączyć niepotrzebne Wi-Fi czy też Bluetooth, a także procesy z różnych gier. Ten prosty trik na pewno pomoże nam o wiele szybciej naładować telefon.

Podczas ładowania naszego smartfona nie powinniśmy z niego korzystać, ponieważ może to spowolnić proces ładowania. Ciągłe wybudzanie ekranu telefonu spowoduje spadek procesu zasilającego baterię. Warto także zmniejszyć poziom jasności ekranu podczas ładowania naszego urządzenie.

Wyłączenie trybu oszczędzania baterii

Kiedy potrzebujemy szybko naładować nasze urządzenie przenośne, powinniśmy przełączyć telefon w tryb oszczędzania energii. Wtedy proces ładujący przebiegnie o wiele szybciej.

Wyciągnij telefon z etui

Niektóre rodzaje etui mogą powodować, że smartfon będzie szybciej się nagrzewał. W związku z tym w trakcje ładowania telefonu zdejmij z niego futerał  Dzięki temu zabiegowi szybciej i bezpieczniej naładujesz urządzenie. Także twój telefon nie będzie narażony na przegrzanie a tym samym na uszkodzenie.

Nie korzystaj z ładowania bezprzewodowego

Funkcja ładowania bezprzewodowego jest wygodna, jednak ten rodzaj ładowania nie do końca pozwala szybko napełnić naszą baterię do odpowiedniego poziomu. Kiedy zależy nam na czasie warto użyć ładowarki na kabel. Wtedy o wiele szybciej naładujemy smartfon.

Rozładowanie telefonu

Również dobrym pomysłem jest przynajmniej raz w miesiącu zużyć baterie do całkowitego rozładowania go. Baterie litowe lepiej się ładują po całkowitym ich rozładowaniu. Skorzystaj z tej metody. Potem naładuj telefon do 100 procent. Zauważysz, że urządzenie ładuje się o wiele szybciej niż wcześniej.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

33 − = 28

Shopping Cart