Jak wybrać dobry rożek niemowlęcy?

Świeżo upieczeni rodzice mają przed sobą trudne zadanie – wybór najwyższej jakości wyprawki dla swojego dziecka, która będzie praktyczna w codziennym użytkowaniu, ale także da komfort ich maluchowi. Na szczęście na rynku spotkać się można z wieloma propozycjami jakościowych produktów, zawierających szereg praktycznych udogodnień, a co najważniejsze – wykonanych z naturalnych tkanin sprzyjających dziecku. Sprawdź, jak rozpoznać dobrej jakości produkt i dowiedz się, co jest szczególnie istotne podczas wyboru dobrego rożka dziecięcego.

Rożki niemowlęce – stabilne i bezpieczne

Producenci specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości rożków wprowadzają do swojej oferty modele z włókniną, która jest znacznie sztywniejsza niż standardowy materiał. Dzięki temu rodzic trzyma rożek znacznie pewniej i może utrzymywać go przez znacznie dłuższy czas. To udogodnienie sprawdzające się szczególnie w przypadku świeżo upieczonych rodziców, którzy dotychczas nie mieli doświadczenia w opiece nad dziećmi.

Tego typu rożki dla niemowląt znajdziesz w sklepie internetowym Lepre.pl, gdzie skompletujesz wyprawkę dla swojego dziecka

Rożki dla niemowląt – z jakiego materiału zostały wykonane?

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego zostały wykonane rożki. Wysokiej jakości produkt można rozpoznać po użyciu materiałów naturalnych. Dlaczego ich obecność jest tak istotna?

Materiały naturalne pozwalają na przepływ powietrza, dzięki czemu skóra oddycha. To z kolei uniemożliwia powstawanie potówek lub przegrzanie dziecka. Może ono wypoczywać w najbardziej komfortowy sposób. Unikaj sztucznych tkanin, takich jak poliester – mimo że wykonane z niego produkty są znacznie tańsze, nie przetrwa próby czasu i już wkrótce może się zmechacić lub rozciągnąć.

Zamiast niego wybieraj materiały pochodzenia naturalnego zawierające odpowiednie certyfikaty potwierdzające pełne bezpieczeństwo w kontakcie z dziećmi. Przed zakupem upewnij się, że produkt posiada oznaczenie OEKO TEX 100.

Rodzaj rożka, który w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności to rożek bambusowy. Rożek niemowlęcy bambusowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością i termoregulacją. Oprócz bambusa najczęściej wybierana jest także bawełna.

Sposób zapinania rożka

Istnieje kilka sposobów, za pomocą których możesz zapiąć rożek niemowlęcy. Zrobisz to przy pomocy napów, rzepów oraz szarfy. Napy oraz rzepy są często spotykane w rożkach, jednak korzystanie z nich jest dosyć nieefektywne – metody te nie pozwalają na regulację otulenia dziecka. Warto zdecydować się na rożek dla niemowląt z szarfą, dzięki której dostosujesz okrycie dziecka dokładnie pod nie. Dzięki temu dasz mu największe ciepło i maluch będzie czuł się niezwykle przytulnie.

Wymiary rożka

Rożek bawełniany dla niemowląt jest najczęściej spotykany w wymiarze 75 x 75 cm. To optymalna wielkość sprawdzająca się w większości przypadków – pamiętaj jednak, że wybór zależy od wielkości dziecka. W wielu przypadkach nie ma potrzeby na zakup zbyt dużego modelu o wielkości 100 x 100 cm, ponieważ tego typu produkt posłuży Ci zwykle do maksymalnie 3 miesiąca życia.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

41 − 31 =

Shopping Cart