Kredyt hipoteczny – oprocentowanie i koszty

Kredyt hipoteczny to najlepsze rozwiązanie, gdy planujemy zakupić dom, mieszkanie, działkę lub właśnie wybudować wskazaną nieruchomość. To właśnie dla takich osób jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest oferta kredytu hipotecznego. Dlaczego właśnie ten rodzaj kredytu jest w tym przypadku najlepszy?

 

Kredyt hipoteczny uznaje się za stosunkowo najtańszy kredyt na rynku. Przeznaczony jest dla osób myślących o zakupie nieruchomości lub budowie domu. I to właśnie na taki konkretny cel udzielany jest kredyt hipoteczny. Nie możemy złożyć wniosku o kredyt hipoteczny i przeznaczyć nawet części otrzymanych pieniędzy na przykład na rozwój własnej firmy. Jeśli chcesz poznać więcej wymagań związanych z kredytem hipotecznym oraz sprawdzić konkretne oferty dostępne aktualnie na rynku, zobacz  https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Kredyt hipoteczny – na co zwrócić uwagę?

Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny musimy zwrócić uwagę na szereg składowych. Zazwyczaj patrzymy na wysokość zobowiązania finansowego oraz czas spłaty. Panuje reguła, że im więcej rat kredytu, czyli im dłuższy czas spłaty zobowiązania finansowego, tym droższy kredyt. Często pytamy również o raty stałe czy zmienne oprocentowanie. Najważniejszymi elementami w ocenie kredytu hipotecznego będzie prowizja za udzielenie kredytu, RRSO, wysokość raty i czas spłaty. Coraz popularniejsze są kredytu z możliwością wcześniejszej spłaty, czyli z tak zwanymi nadpłatami. Dzięki temu, jeśli posiadamy odpowiednie środki pieniężne, możemy wpłacać je do banku na poczet spłaty kredytu i tym samym wcześniej zakończyć zobowiązanie finansowe, co wiąże się ze zmniejszeniem kwoty do spłaty.

Kredyt hipoteczny – jak wnioskować?

Niestety nawet pomimo panującej pandemii, kredytów hipotecznych bank nie udziela za pośrednictwem internetu. Drogą elektroniczną oczywiście możemy wyrazić zainteresowanie kredytem, co zaowocuje kontaktem ze strony banku, ale przede wszystkim po to, aby specjalista mógł poznać nasze oczekiwania i umówić nas na wizytę w placówce stacjonarnej banku. Przed wysłaniem wniosku warto zwrócić uwagę na ocenę BIK i już znacznie wcześniej postarać się o spłatę wszelkich zaległości lub najlepiej –– nigdy nie dopuścić do powstania długów. Nie musimy też wnioskować sami. Warto zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego. Pamiętaj, że doradca nie powinien wziąć od ciebie pieniędzy, ponieważ opłacany jest przez bank, który udzieli konsumentowi kredytu.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 56 = 59

Shopping Cart