Po co oznaczać kable?

Jak zapanować nad gmatwaniną przewodów? Rozwiązaniem jest wydajna i praktyczna drukarka etykiet.

Elektrycy, monterzy sieci telekomunikacyjnej czy administratorzy serwerowni na co dzień pracują z dużą ilością kabli. Kable mają określone wielkości, parametry i są przeznaczone do wykonywania różnych zadań. Każdy nich ma określoną funkcję i  odpowiedzialny jest za zasilanie innego pomieszczenia, czy urządzenia. W większości przypadków przewodów jest tak dużo, że konieczne stają się ich dodatkowe oznaczenie.

Znakowanie kabli ma wiele zalet. Czytelne oznaczenia na  przewodach sygnałowych, technicznych i elektrycznych, jak również gniazdkach elektrycznych czy przełącznikach, pozwalają na szybką i bezproblemową identyfikację kabli, a tym samym umożliwiają  komfortowe wykonywanie codziennych czynności. Pracownik nie musi się zastanawiać dokąd prowadzi dany przewód czy kabel, ponieważ wszystkie niezbędne informacje i symbole zawarte są na odpowiedniej etykiecie. W ten sposób nie musi tracić czasu na identyfikację poszczególnych elementów instalacji i może znacznie sprawniej wykonywać swoje obowiązki.

 

Jak powinna wyglądać etykieta na kable?

Do oznaczania kabli i przewodów nie możemy skorzystać ze standardowych etykiet. Przewody układane są w różnych miejscach: w serwerowni, na placu budowy czy w hali przemysłowej. Z tego względu etykiety na kable muszą odznaczać się odpowiednią wytrzymałością i trwałością. Muszą być odporne na wilgoć, zanieczyszczenia, pył i uszkodzenia mechaniczne. Niektóre z nich  powinny wytrzymać różne  warunki atmosferyczne i temperatury.

Drugą kwestię  stanowią standardy oznaczeń. Kable i przewody powinny być oznaczone według obowiązujących norm etykietowania (ANSI i TIA/EIA-606-C). Stosowanie ujednoliconych standardów sprawia, że znika przypadkowość w  projektowaniu okablowania. Pozwala to też na sprawniejszą administrację i identyfikację problemów i  prowadzenie prac modernizacyjnych.

 

Jaka drukarka na etykiety?

Do przygotowywania tego typu etykiet przeznaczone są specjalne drukarki, które specjalizują się w nadrukach oznaczeń kablowych, rurek termokurczliwych i etykiet. Oferują one wytrzymałe, zgodne ze standardami etykiety, które pozwalają na trwałą i wytrzymałą identyfikację różnych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej.

Do przygotowywania tego typu etykiet przeznaczone są specjalne drukarki, które specjalizują się w nadrukach oznaczeń kablowych, rurek termokurczliwych i etykiet. Oferują one wytrzymałe, zgodne ze standardami etykiety, które pozwalają na trwałą i wytrzymałą identyfikację różnych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej. Szczegóły o takiej drukarce znajdziesz na https://sebitu.pl/drukarka-etykiet-dla-elektryka/
Dobra drukarka etykiet na kable powinna wyróżniać się następującymi elementami: Wytrzymała i szczelna konstrukcja, która pozwalałaby na pracę w wymagających warunkach. Klawiatura z unikalnymi skrótami klawiaturowymi, symbolami branżowymi,  ułamkami i znakami interpunkcyjnymi. Druk wysokiej rozdzielczości 300 DPI. Wydruk etykiet i oznaczeń na taśmach i powierzchniach wykonanych z różnych materiałów i o różnych szerokościach (np. szerokość 6, 9, 12 i 19 mm); Zaawansowane formy komunikacji i łączności jak sieć bezprzewodowa i Bluetooth. W ten sposób można konfigurować i drukować etykiety w dowolnym miejscu w trakcie pracy. Odpowiednia wielkość pamięci, w której moglibyśmy zapisywać różnego rodzaju szablony i grafiki etykiet. Opcja wydruku podstawowych i klasycznych kodów kreskowych. W ten sposób możemy importować zbiory danych tekstowych (np. pliki CSV), listy i grafiki, co znacznie minimalizuje ryzyko błędów.
Drukarka etykiet to bez wątpienia urządzenie, które usprawni i ułatwi wykonywanie wielu zadań. Przede wszystkim przyspieszy identyfikację okablowania, sporządzenia dokumentacji, prace modernizacyjne oraz zmniejszy ryzyko w codziennej pracy. Z tego względu przed zakupem drukarki warto skonsultować się ze specjalistami, takimi jak firma Sebitu (https://sebitu.pl/) którzy pomogą w wyborze urządzenia dopasowanego do potrzeb i zgodnego z normami branżowymi.

 

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 − = 21

Shopping Cart