pielęgnacja skóry po lecie

Czego potrzebuje cera po sezonie letnim? Zobacz, na co postawić w swojej pielęgnacji

Wakacje to czas letnich szaleństw, odpoczynku, kąpieli morskich i słonecznych oraz tworzenia pięknych wspomnień. Niestety oddziaływanie wysokich temperatur, wiatru, słonej wody, a przede wszystkim promieni słonecznych powoduje ubytki w strukturze skóry, prowadząc do jej przesuszenia i szorstkości. Dlatego po okresie letnim jednym z kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych jest nawilżenie skóry i zastosowanie odpowiednich formuł bogatych w związki odżywcze, które pozwolą ją zregenerować.

Dlaczego nawilżenie skóry jest tak ważne?

Skóra stanowi naszą wizytówkę. To swoista bariera, która chroni nie tylko przed środowiskiem zewnętrznym, ale również bakteriami i drobnoustrojami. Człowiek w około 70% składa się z wody, dlatego właściwe nawilżanie jest działaniem kluczowym tak dla struktur wewnętrznych, jak i dla skóry.

Niewystarczający poziom nawilżenia powoduje zaburzenia równowagi hydrolipidowej oraz struktury skóry. Komórki ją tworzące nie są w stanie pracować prawidłowo, znacznie szybciej obumierają lub wytwarzają dużo mniejsze ilości kolagenu i elastyny. Skóra staje się przesuszona, szorstka, skłonna do podrażnień oraz szybciej ulega procesom starzenia. Aby zapobiec tym procesom, niezbędne jest jej odpowiednie nawilżenie.

Pielęgnacja skóry po lecie – od czego zacząć?

Podstawowe zabiegi, od których należy zacząć kompleksowe nawilżanie skóry, to oczyszczanie oraz złuszczanie. Zabiegi te pozwolą pozbyć się martwego naskórka, zaskórników i nadmiaru sebum oraz wszystkich tych zanieczyszczeń, które wpływają na zatykanie porów, brak odpowiedniego dotlenienia, wizualny efekt zmęczenia, szorstkość i pozbawienie blasku. Dzięki tego typu procedurom możliwe jest również usunięcie posłonecznych przebarwień oraz odmłodzenie skóry twarzy.

Aby przygotować cerę do właściwego nawilżania, stosować można różnego rodzaju peelingi o różnej grubości ziaren. Kosmetyki te mogą mieć dodatkowo charakter kwasowy lub enzymatyczny. Dzięki temu zabiegi oczyszczające i złuszczające będą miały jednoczesne działanie regenerujące.

Jak nawilżyć twarz w sposób skuteczny i jakich produktów użyć?

Odpowiadając na pytanie, jak nawilżyć twarz, należy wyróżnić działania zewnętrzne i wewnętrzne. W zakresie tych drugich niezbędnym dla doskonałej kondycji cery nawykiem jest regularne picie dużej ilości wody, co pozytywnie wpłynie nie tylko na skórę, ale i cały organizm. Jednak to nie wszystko.

Kluczowe dla nawilżenia, regeneracji, wygładzenia i poprawy wyglądu cery są odpowiednie kosmetyki, takie jak bogate w substancje nawilżające kremy do twarzy i produkty pochodne, często proponowane jako skoncentrowane uzupełnienie w ramach tej samej linii. Bogaty wybór produktów zawierających najskuteczniejsze substancje nawilżające oferuje AVON.

Co powinny zawierać kosmetyki na nawilżenie skóry?

Wśród związków i substancji zawartych w kremach, które gwarantować będą prawidłowe nawilżanie i odmładzanie skóry twarzy, powinien znaleźć się kwas hialuronowy, alantoina, d-panthenol oraz witaminy. By dodatkowo rozjaśnić przebarwienia powstałe po lecie i zadbać o pobudzenie produkcji związków kluczowych dla odmładzania, takich jak kolagen czy elastyna, warto sięgnąć po kosmetyki zawierające w składzie również retinol.

Obok złuszczania, oczyszczania i nawilżania niezwykle ważne jest też odżywianie cery. Należy sięgnąć po produkty odżywcze zawierające witaminy A, C, E, probiotyki, wyciągi roślinne, masło shea, kwas hialuronowy, kolagen czy antyoksydanty. Szczególnie wymagającą strefą są okolice oczu, dlatego warto postawić na kosmetyk dedykowany właśnie temu obszarowi o specjalnie skomponowanej, intensywnej formule.

Shopping Cart