wsparcie radcy prawnego

Czy wsparcie radcy prawnego jest konieczne przy nabywaniu nieruchomości rolnych?

Nabywanie nieruchomości rolnych to żmudny proces, który wiąże się z licznymi procedurami i nierzadko również ograniczeniami prawnymi. Jeżeli chcesz kupić nieruchomość rolną, musisz pamiętać o tym, że bez dobrej znajomości prawa, możesz nie dać sobie rady z poszczególnymi etapami transakcji. Zakup i sprzedaż gruntów rolnych to kwestie, którymi zajmuje się na co dzień kancelaria prawna. Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Rynek nieruchomości rolnych

Kupno i sprzedaż nieruchomości oraz gruntów rolnych to nie tylko dobra inwestycja, ale też i wysokie ryzyko. Tego typu transakcje mogą bowiem podlegać pod Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). W zależności od Twojej sytuacji, jako profesjonalny Inwestor – bądź początkujący, powinieneś być przygotowany na wszelkie ewentualności z tym związane.

 

Ryzyko dotyczące nabywania i sprzedaży gruntów rolnych może dotyczyć również uregulowania ceny. Nieuczciwy uczestnicy obrotu wiedzą, że rynek nieruchomości charakteryzuje się wysokim stopniem skomplikowania pod względem prawnym, dlatego planują swoje działania tak, aby ułatwić sobie uchylenie się od zapłaty ceny. Możesz się przed nimi uchronić poprzez inwestycję w usługi prawne dla nieruchomości.

 

Jeżeli nie masz statusu rolnika, możesz co prawda realizować transakcje nabycia i sprzedaży działki rolnej, jednak potrzebny Ci będzie do tego odpowiedni plan działania. Taki plan powinien być przede wszystkim dobrze przemyślany, aby skutecznie – i co ważne bezpiecznie – przyspieszyć cały proces inwestycyjny. Pamiętaj również, że każdy świadomy przedsiębiorca ma pod sobą doświadczonego pomocnika, który dopina wszystkie sprawy na ostatni guzik. Tą osobą może być radca prawny – nieruchomości, który pomaga w sprawach związanych z kupnem, sprzedażą, a także dzierżawą gruntów rolnych.

 

Samodzielne prowadzenie własnej działalności to sztuka, z którą tylko nieliczni potrafią sobie poradzić. Większość Inwestorów korzysta ze wsparcia prawnego, które zapewnia bezpieczeństwo prawne transakcji na wszystkich etapach.

Nabywanie nieruchomości rolnych – wsparcie prawne

Radca prawny od nieruchomości ma wiele możliwości, aby wspierać Twój biznes i działalność. W zakresie obsługi prawnej gruntów rolnych dla deweloperów i Inwestorów możesz liczyć na:

  • wsparcie procesu inwestycyjnego nieruchomości rolnej poprzez analizę stanu prawnego działki;
  • realizację postępowań administracyjnych;
  • obsługę prawną przy sprzedaży akcji lub udziałów spółek, które są właścicielami gruntów rolnych;
  • porady prawne w zakresie dzierżawy gruntów rolnych;
  • profesjonalną weryfikację umów (przedwstępnej, warunkowej, sprzedaży) i dokumentów niezbędnych do prowadzenia inwestycji rolnych;
  • wsparcie w postępowaniach przed KOWR.

 

Decyzja o podjęciu współpracy z radcą prawnym od nieruchomości to indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z usług kancelarii prawnej, możesz wiele zyskać – nie tylko uchronisz się przed utratą swojego kapitału, ale będziesz mieć również pewność, że wszelkie sprawy dotyczące inwestycji w nieruchomości rolne, będą przebiegać sprawnie, bezpiecznie i co ważne – terminowo.

Shopping Cart