klocki dla 5latka

Idealny prezent dla 5-letniego dziecka, czyli co kupić przedszkolakowi, aby sprawić mu radość?

Prezent dla 5-letniego dziecka to spore wyzwanie, również w przypadku jego rodziców, którzy teoretycznie powinni wiedzieć, co sprawi radość ich pociesze. Dlatego też, zanim kupisz upominek dla 5-latka, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze. Informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule, w którym podajemy także kilka pomysłów na udany prezent na 5 urodziny dla chłopca oraz dziewczynki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent dla 5-letniego dziecka z okazji urodzin, świąt lub Dnia Dziecka?

Prezent dla 5-latki lub 5-latka musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowany do jego wieku. Dzięki temu będzie atrakcyjny dla obdarowanego malucha oraz nie tylko sprawi mu radość, ale także we właściwy sposób będzie wspierał jego rozwój. Dziecko w wieku 5 lat, które już niedługo rozpocznie swoją przygodę ze szkołą, cechuje się bowiem:

  • swobodą samodzielnego poruszania się, w tym także tańczenia oraz jeżdżenia na trójkołowym rowerze,
  • samodzielnością podczas spożywania posiłków oraz wykonywania czynności związanych z zakładaniem ubrań,
  • umiejętnością chwytania kredek czy innych przyborów pisarskich i posługiwania się nimi, na przykład kolorując kolorowanki,
  • umiejętnością tworzenia więzi koleżeńskich z rówieśnikami,
  • bardzo dobrze rozwiniętą percepcją wzrokową oraz słuchową,
  • umiejętnością komunikowania się za pomocą prostych oraz złożonych zdań w sposób zrozumiały dla otoczenia.

Dzieci na tym etapie rozwoju bardzo często mają również jasno sprecyzowane zainteresowania, które nierzadko związane są także z ich płcią. Warto je więc wziąć pod uwagę, aby kupiony prezent na 5 urodziny dla chłopca lub dziewczynki faktycznie trafiał w jego gusta. Nie znając ich, można o nie dopytać samego malucha czy jego rodziców.

Sprawdzone pomysły na prezent dla 5-letniego dziecka

Idealny prezent na 5 urodziny dziecka to przede wszystkim wszelkiego rodzaju zabawki, które będą zgodne z zainteresowaniami dziecka w tym wieku. Do wyboru wśród nich wyróżnić można:

  • zabawki kreatywne, takie jak zestawy DIY, klocki czy instrumenty muzyczne oraz masy plastyczne, a także układanki,
  • zabawki edukacyjne w formie książeczek interaktywnych, puzzli tematycznych czy gier planszowych, wspomagających naukę pisania, samodzielnego czytania oraz liczenia,
  • wszelkiego rodzaju pojazdy, które z pewnością ucieszą każdego ruchliwego pięciolatka.

Sprawdzonych pomysłów na prezent dla 5-letniego dziecka można poszukiwać także przeglądając oferty sklepów z zabawkami, takich jak sklep internetowy Malulu, w którym produkty dla 5-latków stanowią odrębną kategorię, co ułatwia zapoznania się z modelami zabawek skierowanymi właśnie do dzieci w tym wieku. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że ich oferta jest uaktualniana o modne i obecnie popularne zabawki wśród najmłodszych. Dzięki temu nawet osoby nieposiadające własnych dzieci mają szansę na to, aby zakupiony przez nie prezent dla 5-letniego dziecka był w pełni zgodny z jego oczekiwaniami.

Wybierając upominek dla 5-latka, warto również dopasować go do jego płci. Dzieci w tym wieku zaczynają bowiem wyraźnie manifestować swoją płeć, przez co bardzo często można spotkać się z sytuacją, że prezent na 5 urodziny dla chłopca nie podoba mu się, ponieważ jest zbyt „dziewczyński”.

Jaki będzie idealny prezent dla dziewczynki na 5 lat?

Wybierając prezent na urodziny dla 5-latki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zabawki w formie zestawów DIY przeznaczonych do samodzielnego tworzenia biżuterii. Możliwość stworzenia własnej bransoletki czy naszyjnika z pewnością zadowoli każdą małą dziewczynkę. Dodatkowo w tym przypadku na prezent dla dziewczynki na 5 lat świetnie sprawdzą się także wszelkiego rodzaju puzzle i gry planszowe związane ze światem przyrody. Można także postawić na książeczkę z ulubionej serii dziecka czy układanki oraz standardowe lalki. Nieco droższy, ale z pewnością w pełni trafiony prezent na 5 urodziny dla dziewczynki to także hulajnoga w jej ulubionym kolorze.

Co kupić na prezent dla 5-letniego chłopca?

Jeśli chodzi natomiast o prezent na urodziny dla 5-latka, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, czyli wszelkiego rodzaju zabawki związane z motoryzacją – takie jak autka, książeczki o samochodach czy tory samochodowe, a także kolejki. Oprócz tego, podobnie jak w przypadku dziewczynek, udanym upominkiem dla 5-latka będą wszelkiego rodzaju pojazdy takie jak wspomniane już hulajnogi. Prezent dla pięciolatka w formie klocków zarówno tych standardowych, jak i gofrowych to także dobry pomysł.

Podsumowując, idealny prezent dla 5-letniego dziecka to taki, który będzie w pełni uwzględniał nie tylko jego wiek poprzez oznaczenie go symbolem 5+, ale także płeć oraz zainteresowania, w przypadku których nie znając ich, warto dopytać o nie rodziców malucha. Wybierając upominek, warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, aby oprócz wywołania uśmiechu na twarzy dziecka aktywnie wspierał jego dalszy rozwój.

Shopping Cart