Jakie elektroniczne akcesoria kuchenne sprawią, że gotowanie stanie się przyjemnością?

Wydaje Ci się, że gotowanie to uciążliwe i nudne zajęcie? Jeśli tak, to najwyraźniej w twojej kuchni brak akcesoriów, które ułatwiają i uprzyjemniają gotowanie. Zobacz, jakie sprzęty sprawią, że polubisz przyrządzanie posiłków dla całej rodziny.

Blender kielichowy

Blendery kielichowe i ręczne wykorzystywane są w kuchni od dawna i dziś praktycznie nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią świeżo przygotowane koktajle oraz smoothie. Za ich pomocą można także zblendować zupę, by miała konsystencję kremu lub np. posiekać orzechy.

Niektóre blendery mają różnorakie funkcje dodatkowe. Przykładowo blender kielichowy BK5S ma w zestawie praktyczne pojemniki, które można w łatwy sposób przekształcić w bidon i zabrać ze sobą np. na przejażdżkę rowerem. Niby drobiazg, ale bardzo ułatwia życie.

Robot planetarny z misą

To urządzenie jest lubiane przede wszystkim za samoobsługę. Wystarczy ustawić robot na stabilnej powierzchni i uruchomić go, a będzie „sam” mieszał, ubijał, ugniatał czy wyrabiał ciasto np. na pizzę. Dzięki temu kucharz ma wolne ręce i może w tym czasie siekać, mieszać, kroić lub… uruchomić kolejne urządzenie.

Robot planetarny dzięki złożonemu ruchowi mieszadeł pracuje szybko i bardzo wydajnie. Jest zdecydowanie lepszym wyborem niż tradycyjny mikser ręczny.

Czajnik bezprzewodowy

Do czego służy czajnik, nikomu nie trzeba tłumaczyć, ale czemu musi to być czajnik bezprzewodowy? Odpowiedź, a w zasadzie odpowiedzi, są proste:

– bo gotuje wodę zdecydowanie szybciej niż tradycyjny,

– nie przypali się, bo po zagotowaniu wody automatycznie się wyłączy,

– nie gwiżdże, więc można go używać nawet w nocy,

– ma wbudowaną miarkę, która pozwala zagotować dokładnie tyle wody, ile potrzebujemy,

– ma obrotową podstawę, więc można go swobodnie odstawiać zarówno prawą, jak i lewą ręką, bez konieczności celowania w określoną pozycję.

Krajalnica elektryczna

Krajalnica co prawda służy do krojenia produktów przed wyłożeniem na półmiski, co nie jest stricte gotowaniem, jednak w tym zestawieniu nie może jej zabraknąć. Dlaczego? Bo to właśnie dzięki krajalnicy można nakryć stół stosunkowo szybko i bardzo efektownie. Wyższość krajalnicy nad nożem przejawia się w:

– dokładności – wszystkie plasterki z krajalnicy będą miały idealnie taką samą grubość,

– szybkości – zdecydowanie szybciej kroi się krajalnicą niż nożem,

– wytrzymałości – ręka z czasem zaboli, krajalnica będzie pracowała nieprzerwanie.

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne

Kroi, sieka, blenduje, miksuje, kruszy lód, gotuje, piecze, dusi, odgrzewa, podtrzymuje temperaturę, blanszuje… Lista funkcji urządzeń wielofunkcyjnych do kuchni zdaje się nie mieć końca. Przy tym wszystkim są bardzo łatwe w obsłudze, zastępują mnóstwo naczyń i akcesoriów kuchennych, a ich programowanie jest bardzo intuicyjne.

Nie umiesz gotować? Nie ma problemu, urządzenie wielofunkcyjne ma wgrane przepisy, a wirtualny asystent przeprowadzi cię krok po kroku przez całą recepturę.

Chcesz dodać coś od siebie? W każdej chwili możesz ręcznie ustawić parametry pracy urządzenia według własnych preferencji.

Nie masz czasu na gotowanie? To świetnie, bo urządzenie wielofunkcyjne do kuchni nie wymaga nadzoru. Uruchom i czekaj na sygnał dźwiękowy sygnalizujący koniec pracy. W tym czasie możesz wykonywać inne obowiązki lub odpoczywać.

Źródło: https://www.eldom.eu/

Shopping Cart