Jakie są najczęstsze rodzaje dysz w przypadku myjki wysokociśnieniowej profesjonalnej?

Dysza to element myjki wysokociśnieniowej, który kontroluje wytwarzane ciśnienie oraz przepływ wody. Jakie są najczęstsze rodzaje dysz? Czym kierować się przy doborze dyszy do myjki wysokociśnieniowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Rodzaje dysz w profesjonalnych myjkach wysokociśnieniowych

Warto mieć świadomość, że istnieją dwa podstawowe rodzaje dysz do myjek wysokociśnieniowych profesjonalnych, a mianowicie dysze stałe oraz regulowane. W pierwszym przypadku jak sama nazwa wskazuje dysza ma jeden rozmiar, co nie daje możliwości jakiejkolwiek regulacji trybu pracy myjki. W przypadku dysz regulowanych można natomiast możliwe jest ustawienie dyszy na różne rozmiary, co pozwala w efekcie wykorzystywać ją do wielu różnych zastosowań. Dysze stosowane w profesjonalnych urządzeniach można klasyfikować również pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Z reguły jest to stal nierdzewna, a myjka ciśnieniowa profesjonalna może posiadać również dyszę mosiężną, co wyróżnia sprzęt z wyższej półki.

Kąt strumienia dyszy w myjkach ciśnieniowych

Analizując rodzaje dysz w myjkach ciśnieniowych profesjonalnych należy wziąć pod uwagę także kąt strumienia dyszy. Im będzie on bowiem większy, tym szerszy będzie strumień wody. Najczęściej występujące dysze w profesjonalnych myjkach ciśnieniowych to modele o kącie strumienia:

  • 0º – dysza wytwarza w tym przypadku strumień prosty, co sprawia, że najsilniej oddziałuje on na mytą powierzchnię. Mycie obejmuje jednak stosunkowo niewielki obszar;
  • 15º – dyszę wyróżnia strumień o doskonałym uderzeniu co sprawia że mycie jest naprawdę skuteczne. Krawędzie strumienia kończą się ostro na powierzchni co powoduje charakterystyczne odcięcie czyszczonego obszaru od reszty powierzchni;
  • 25º – zdecydowanie najpopularniejsza dysza, która wytwarza szerszy strumień niż dysza z katem 15º. W efekcie mycie jest łatwiejsze i szybsze;
  • 40º – dysza, w przypadku której krawędzie strumienia mają zdecydowanie łagodniejszy wpływ na czyszczoną powierzchnię. Zaletą jest w tym przypadku redukcja odcięcia, a jako minus można rozpatrywać mniejszą siłę uderzenia;
  • 60º – dysza zapewniająca najmniejszą siłę uderzenia, co sprawia, że jest zdecydowanie najmniej popularna. Wykorzystuje się ją głównie do stosowania detergentów.

Czym kierować się przy wyborze myjki ciśnieniowej profesjonalnej?

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej profesjonalnej warto wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj dyszy, czy kąt strumienia, ale również parametry urządzenia. Istotna w tym przypadku jest wydajność oraz moc sprzętu, co pozwoli wykorzystywać go do różnych zastosowań. Pod uwagę warto wziąć także renomę producenta oraz opinie o konkretnym modelu, co przełoży się nie tylko na zadowolenie, ale również długą żywotność sprzętu. Ważnym aspektem są także akcesoria znajdujące się w zestawie, co wpływa na funkcjonalność myjki ciśnieniowej.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór dyszy do myjki ciśnieniowej profesjonalnej to kwestia, która wpływa na sposób jej wykorzystania. Kupując myjkę należy wziąć pod uwagę również parametry sprzętu, co przełoży się na jego wydajność.

Shopping Cart