Osiągnij założone cele z Oculus – wypróbuj najlepsze gry sportowe i fitness

Osiągnij założone cele z Oculus – wypróbuj najlepsze gry sportowe i fitness

Bogaty świat gier oferuje dostęp do tytułów, które pochłaniają bez reszty. Mowa nie o klasycznych strzelankach, ale grach sportowych. Produkcje dostępne na Oculus to intensywny trening bez konieczności korzystania z siłowni. Które gry VR-owe wyzwolą największą porcję endorfin i wysmuklą sylwetkę? Sprawdziliśmy! 

Intensywny trening w wirtualnej rzeczywistości – czy warto?

Wirtualny świat może być bardzo atrakcyjnym miejscem, w którym można spędzać czas. Istnieje wiele różnych aktywności, które można w nim uprawiać. Można na przykład grać w gry, komunikować się z innymi użytkownikami, a także uczyć się nowych rzeczy. Wirtualny świat jest więc świetnym miejscem na zabawę i rozwój.

Świat gier VR obfituje w tytuły, które zapewnią fantastyczną zabawę i intensywny trening – bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu bądź sportowych akcesoriów. Mimo że zdecydowana większość produkcji wymaga dynamicznej pracy rąk, powstały również takie, które zaangażują dolne partie ciała, pozwalając uzyskać zadowalające rezultaty ćwiczeń. 

Podejmując wyzwanie z Oculus, przekonasz się, że trening w domu nie musi być monotonny. Różnorodność gier sportowych i fitness podtrzyma motywację i zapewni pożądaną intensywność ćwiczeń. Co ciekawe, dzięki ofercie wynajmu systemu Oculus Quest 2 w Plenti aktywności wykorzystujące nowatorskie technologie nie muszą obciążać domowego budżetu.

Aktywność w wirtualnym świecie. Najlepsze gry sportowe i fitness na Oculus 

Dobre samopoczucie i smukła sylwetka wymagają zaangażowania i konsekwencji w działaniu. Decydując się na trening w domu skorzystaj z propozycji gier VR, sportowych i fitness na Oculus. Atrakcyjne tytuły zapewnią solidny wycisk, a niektóre z nich staną się obowiązkowym punktem treningu – np. jako uzupełnienie cardio w realizowanym planie. 

  1. Beat Saber to wytężona aktywność zwłaszcza dla ramion. Intensywność treningu zależy głównie od intensywności piosenki, którą wybierzesz, sama rozgrywka wymaga zaś sprawnego operowania mieczem, kontrolowania core i płynnych ruchów.
  2. Fit XR to rozgrywka, która wymaga intensywnej pracy rąk i nóg – po to, żeby efektywnie pokonywać przeszkody. W tej zabawie liczy się tempo, dynamika i zaangażowanie. O dobrze zrealizowanym treningu będzie świadczyła plama potu – również na podłodze. 
  3. Synth Riders to wirtualny trening napędzany muzyką. Jego intensywność, podobnie jak w Beat Saber zależy od intensywności wybranej piosenki. Sportowa zabawa opiera się na tańcu freestyle i zapewnia równomierną aktywność dolnych i górnych partii ciała. W trakcie trwania treningu fitness tracker liczy kalorie, które spalasz. 
Shopping Cart