Taras w w stylu industrialnym

Taras w stylu industrialnym? Sprawdź meble ogrodowe z aluminium

Styl industrialny tworzony był w czasach aranżowania opuszczonych amerykańskich fabryk na lokale mieszkalne. Dużo surowych elementów, materiałów i faktur to jego cecha charakterystyczna. Metalowe wykończenia świetnie wpisują się w styl industrialny, a sam metal tuż obok szkła, betonu i postarzanego drewna jest jednym z najczęściej pojawiających się w nim materiałów. Aluminiowe meble są nie tylko piękne, ale także i trwałe, poza tym dobrze wyglądają również w aranżacjach o nieco innym charakterze.

Wady i zalety aluminiowych mebli ogrodowych

W przypadku metalowych mebli wykorzystywanych na zewnątrz największa obawa zazwyczaj dotyczy ryzyka korozji. W przypadku aluminiowych mebli problem ten jednak nie występuje, ponieważ są one na nią w pełni odporne, podobnie jak na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym deszczu czy utrzymującej się w powietrzu wilgoci.

Aluminiowe meble ogrodowe takie jak modele dostępne pod adresem https://ogrodosfera.pl/meble-aluminiowe, mogą pomieścić wiele osób, a jednocześnie są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Łatwe jest również ich czyszczenie, ponieważ nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych preparatów. Aluminium to materiał, który nie wymaga także konserwacji.

Wśród wad aluminiowych mebli wymienia się przede wszystkim fakt, że aluminium może nagrzewać się pod wpływem silnego słońca. Najlepiej jest ustawiać aluminiowe meble pod zadaszeniem, ponieważ w przeciwnym razie bezpośrednie dotknięcie rozgrzanych części może grozić oparzeniem.

Aluminiowy narożnik z szarymi poduszkami i dwoma stolikami, fot. Ogrodosfera.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Aluminiowe meble w stylu industrialnym

Styl industrialny inspirowany jest amerykańskimi trendami z lat 50. XX wieku, kiedy tereny przemysłowe były powoli przemieniane w lokale mieszkalne. To dlatego w stylu tym pełno jest surowych i neutralnych akcentów, a także spokojnych barw takich jak czerń, biel, czy szarość. Szukając industrialnych dodatków, radzi się wybierać wyposażenie minimalistyczne i proste, bez zbędnych zdobień.

Aluminiowe meble idealnie wpisują się w charakter stylu industrialnego. Aranżowany taras nie wymaga zbyt wielu innych elementów wyposażenia. W tym stylu dodatki takie jak ozdobne poduszki czy podwieszane dzwonki uznawane są za niepotrzebne. Najważniejszy jest porządek i prostota, dlatego zamiast nich do aluminiowej sofy warto dostawić tylko okrągły lub kwadratowy stolik. Jako dekoracje świetnie sprawdzą się rośliny, w tym na przykład pnące, które nie zajmą dodatkowego miejsca. Alternatywą mogą być eleganckie drzewka w doniczkach, szczególnie docinane na kształt kuli.

 

Kącik do grillowania w industrialnym stylu z metalowym narożnikiem, fot. Ogrodosfera.pl
Kącik do grillowania w industrialnym stylu z metalowym narożnikiem, fot. Ogrodosfera.pl

Styl minimalistyczny, a może skandynawski?

Aluminiowe meble tarasowe to dobry wybór nie tylko do aranżacji industrialnych, ale także między innymi minimalistycznych albo skandynawskich. Wszystkie wymienione style mają pewne wspólne cechy, w tym przede wszystkim panujące w nich porządek i prostotę. We wszystkich pojawiają się gładkie i geometryczne kształty, neutralne kolory i brak zdobień, które mogłyby zaburzać zamierzoną harmonię.

 

Aluminiowy narożnik z bocznymi stolikami oraz stolikiem kawowym
Aluminiowy narożnik z bocznymi stolikami oraz stolikiem kawowym w cieplejszej aranżacji, fot. Ogrodosfera.pl

W stylu industrialnym dużo jest dodatków minimalistycznych, nic więc dziwnego, że wiele z nich odnajdzie się w obu charakterach aranżacji. W stylu skandynawskim natomiast nieco mniej jest surowych akcentów, które zastępowane są prostymi, jednak delikatnie cieplejszymi wykończeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że i na skandynawskim tarasie mile widziane będą aluminiowe meble, choćby w towarzystwie plecionego dywanu i drewnianego stolika kawowego.

Shopping Cart