zarządzanie it w średniej firmie

Zarządzanie IT w średniej firmie – jak wybrać profesjonalne i korzystne wsparcie?

Usługi IT są wdrażane w większości firm. Wielu przedsiębiorców coraz bardziej docenia możliwości nowoczesnych technologii. Dzięki nim można zapewnić m.in. ochronę transakcji, bezpieczne przetwarzanie danych czy zapory chroniące przed cyberatakami. Jak wybrać wsparcie dla średniej firmy?

Profesjonalne i korzystne wsparcie dla średniej firmy – na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni pakiet wsparcia dla średnich firm powinien łączyć w sobie praktyczne funkcje z atrakcyjną ceną. Ważnym aspektem będzie także profesjonalna obsługa oferty – kluczową rolę odgrywa tutaj stały kontakt z infolinią dostawcy.

Jedną z najbardziej profesjonalnych i najkorzystniejszych form wsparcia jest chmura dla firm. Dzięki takiej usłudze właściciele średnich przedsiębiorstw mogą korzystać z potężnej mocy obliczeniowej, a także praktycznych narzędzi – z niemalże każdego miejsca na świecie. Co więcej, mogą zaoszczędzić spore sumy. Outsourcing usług wyklucza konieczność tworzenia własnego, kosztownego środowiska sieciowego oraz jego serwisowania i obsługi.

Usługi świadczone za pośrednictwem chmury dla firm powinny być także wykonywane w modelu prywatnym. Dzięki temu można skorzystać z najlepszych i najbardziej wydajnych rozwiązań IT. Gwarantuje to także większe bezpieczeństwo danych.

Usługi dla biznesu – jakie wybrać?

Obok korzystania z rozwiązań, które zapewnia chmura dla firm, warto także zwrócić uwagę na inne usługi IT, takie jak np. ochrona ANTY-DDoS czy backup danych. Pierwsza z wymienionych usług polega na blokowaniu niepożądanego ruchu, np. na stronie internetowej czy w firmowej sieci. Dzięki temu w razie ataku DDoS system nie jest blokowany i można normalnie pracować.

Z kolei backup danych polega na tworzeniu ich kopii zapasowych i zabezpieczeniu ich. Dzięki temu w przypadku awarii, nieszczęśliwego wypadku w siedzibie firmy czy próby kradzieży danych, przedsiębiorstwo nie traci dostępu do najważniejszych firmowych informacji. Skuteczny backup pomaga wdrożyć złotą regułę 3-2-1. Polega ona na tworzeniu trzech kopii danych, przechowywaniu ich na dwóch różnych nośnikach, w tym na jednym poza fizyczną lokalizacją firmy. Wpływa to nie tylko na większą ochronę danych, lecz także wiarygodność firmy.

Dostawcy usług IT dla średnich firm – na które oferty warto zwrócić uwagę?

Do dwóch najczęściej wybieranych usługodawców należą Comarch i INEA. Biznes może skorzystać z ich oferty, która obejmuje np. systemy ERP/FK, chmurę obliczeniową czy backup danych. Zarówno Comarch, jak i INEA to sprawdzeni usługodawcy.

Comarch proponuje kilka usług w ramach chmury dla firm. Jedną z nich jest np. elektroniczny obieg faktur, umów, zgłoszeń, a także wniosków pracowników. Dzięki temu zarządzanie przedsiębiorstwem jest prostsze. Praktyczną opcją jest także Backup&Sync, który umożliwia backup plików i folderów oraz udostępnianie ich poprzez chmurę Comarch.

Korzystna oferta INEA Biznes obejmuje zaawansowane usługi dla przedsiębiorstw każdej wielkości. INEA dla firm stworzyła pakiet, który zawiera m.in. dostęp do dużej mocy obliczeniowej i powierzchni dyskowej w chmurze obliczeniowej. INEA dla firm IT to także profesjonalna ochrona ANTY-DDoS i niezwykle szybki światłowód symetryczny, który gwarantuje wysokie SLA, stały monitoring sieci i pełną skalowalność. INEA Biznes to również usługi Data Center i telekomunikacyjne tworzone pod indywidualne potrzeby danej firmy. W ramach INEA Data Center, firma może skorzystać z backupu danych, wydajnej chmury internetowej, bezpiecznej kolokacji serwerów oraz rozwiązań hybrydowych dedykowanych dla konkretnych klientów, np. backup w chmurze.

Shopping Cart