inteligentny dom

3 zalety posiadania inteligentnego domu

Czy faktycznie instalowanie systemów tzw. inteligentnego domu ma sens czy jest to wyłącznie nowinka technologiczna? Dowiedz się, na co wpływa posiadanie inteligentnego domu i sam podejmij decyzję.

Komfort i bezpieczeństwo: najważniejsza zaleta inteligentnego domu

Inteligentny dom jest przede wszystkim bezpieczny. Dzięki najnowocześniejszym systemom technologicznym możliwe jest zapewnienie ochrony domownikom, zwierzętom i sprzętom znajdującym się w domu. Inteligentny dom jest w stanie chronić swoją zawartość również w czasie, gdy nas w domu nie ma.

Podstawowym elementem wyposażenia w inteligentnym domu są kamery do monitoringu, zamontowane w strategicznych miejscach, a w szczególności przy wejściu. Warto również je wyposażyć w czujniki ruchu i kamerę IP, które wykrywają, czy ktoś jest w domu czy w ogrodzie w czasie, gdy nie powinno być tam nikogo.

Standardem wyposażenia (nie tylko w inteligentnym domu) są obecnie również czajniku dymu, gazu i czadu, które chronią przed skutkami awarii kluczowych instalacji. W inteligentnym domu nie może zabraknąć gniazdek chronionych przed zalaniem i możliwych do zdalnego odłączenia smartfonem (koniec z przejmowaniem się, czy odłączyliśmy żelazko!).

Sprawdź dostępne systemy dla inteligentnego domu już teraz: https://zamel.com/pl/exta-life/ 

Pasywne oszczędności w inteligentnym domu

Dom wyposażony w czujniki temperatury i oświetlenia pozwala generować znaczne oszczędności dzięki samodzielnej regulacji zużycia energii. Rachunki za prąd i ogrzewanie obniżone są do absolutnego minimum, a systemy monitoringu zużycia energii pozwalają sprawdzić, które sprzęty najmocniej wpływają na obciążenie domowego budżetu.

Automatyczne regulowanie temperatury w zależności od pory dnia pozwala znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie: w pomieszczeniach utrzymywana jest minimalna komfortowa temperatura (zazwyczaj ustawia się ją na 18 stopni) w czasie, gdy nie są użytkowane i w nocy. Z kolei w ciągu dnia temperatura ta jest samodzielnie przez termostat podnoszona do zadanej przez nas wysokości.

Wygoda i czas wolny

Wszystkie systemy, w jakie może być wyposażony inteligentny dom, mają za zadanie służyć wygodzie jego mieszkańców. Wiele rzeczy jesteśmy w stanie obsłużyć zdalnie, nie ruszając się z fotela. Sprzątanie dzięki odkurzaczom samojeżdżącym, a nawet włączenie piekarnika, aby się nagrzewał nim wrócimy do domu, to już nie opowieść science-fiction, ale rzeczywistość. Co prawda systemy inteligentne nie są w stanie funkcjonować w pełni bez odpowiednik sprzętów (jak chociażby wspomniany odkurzacz samojeżdżący czy np. żarówki z możliwością zdalnego sterowania), ale inwestycja w tego typu rozwiązania to wydatek na lata. W zamian zyskujemy wolny czas, więcej przestrzeni do realizowania faktycznie ważnych dla nas zadań i poczucie komfortu.

Warto mieć też na uwadze, że systemy stosowane w inteligentnym domu mogą być stopniowo rozbudowywane. Dowiedz się, jakie masz możliwości odwiedzając stronę https://supla.zamel.com/

Shopping Cart