5 najciekawszych seriali HBO Max

5 najciekawszych seriali HBO Max – polecamy!

HBO Max to obecnie jedna z najważniejszych usług VOD na polskim rynku. Zadebiutowała nad Wisłą w marcu 2022 roku i od razu zdobyła szerokie grono zwolenników, w kolejnych miesiącach sukcesywnie je powiększając. Dobrą passę serwis zawdzięcza przystępnej cenie subskrypcji oraz ofercie, która w ostatnim czasie jest atrakcyjniejsza od tej, serwowanej nam przez konkurencyjnego Netfliksa. Jeśli jeszcze nie zainteresowaliście się ofertą HBO Max, to dziś podpowiemy Wam, które seriale dostępne w serwisie są warte uwagi.

Spis treści:

  1. HBO Max – podstawowe informacje
  2. Najciekawsze seriale na HBO Max – nasze TOP 5!
  3. Westworld
  4. Gra o tron
  5. Peacemaker
  6. Barry
  7. Detektyw

HBO Max – podstawowe informacje

HBO Max zastąpił na polskim rynku HBO GO – usługę, która dość mocno pozostawała w tyle za słynnym Netfliksem. Składało się na to kilka czynników – mało atrakcyjna oferta, bardzo słaba aplikacja oraz brak dostępu do materiałów w rozdzielczości 4K. Wszystko zmieniło się na początku marca 2022 roku. Na nasze telewizory i urządzenia trafiła zupełnie nowa, o wiele bardziej intuicyjna w obsłudze aplikacja wspierająca rozdzielczość Ultra HD.

Dodatkowym atutem jest fakt, że produkcje Warner Bros trafiają do HBO Max w ciągu 45 dni od momentu ich kinowej premiery. Mamy więc zawsze dostęp do praktycznie najnowszych, kinowych hitów. Największym atutem HBO Max w rywalizacji z Netfliksem jest jednak cena. Za plan Premium Netfliksa trzeba w tej chwili zapłacić 60 złotych. Natomiast dostęp do obszernej biblioteki filmów, seriali i animacji na HBO Max to wydatek w wysokości… niecałych 30 złotych.

Najciekawsze seriale na HBO Max – nasze TOP 5!

Wiele osób nie zapoznało się jeszcze szczegółowo z ofertą HBO Max. Oto TOP 5 najciekawszych seriali dostępnych w usłudze.

Westworld

Westworld to jeden z najbardziej cenionych seriali w ofercie HBO Max. To opowieść z gatunku science-fiction. Jej akcja rozgrywa się w futurystycznym parku rozrywki Westworld stworzonym przez genialnego naukowca. Park zamieszkują obdarzone sztuczną inteligencją istoty zwane „hostami”. Kontrolę nad nimi sprawują pracownicy Westworld. Problem w tym, że niektóre hosty są na tyle inteligentne, że zaczynają przejmować kontrolę nad własną świadomością. W rolach głównych – gwiazdorska obsada – m.in.: Luke Hemsworth, Ed Harris, Anthony Hopkins czy Gustaf Skarsgård. Dla fanów fantastyki naukowej – pozycja obowiązkowa.

Gra o tron

Gra o tron to absolutny hit w ofercie HBO Max. Tym razem to propozycja dla fanów fantastyki oraz prozy George’a R. R. Martina. Akcja serialu rozgrywa się na fikcyjnym kontynencie Westeros, na którym spory toczy między sobą Siedem Królestw. Po śmierci króla Roberta Baratheona wybucha tytułowa wojna o tron. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Jakie zagrożenia czają się na północy kontynentu, za Murem? Jaka intryga zawiązuje się na sąsiednim kontynencie Essos? Właśnie tego dowiemy się z omawianego serialu. Niesamowite zwroty akcji oraz smoki – to kwintesencja Gry o tron.

Peacemaker

Peacemaker to serial osadzony w uniwersum DC. Tytułowy bohater grany przez Johna Cenę to zabójca, którego życiowym celem jest zaprowadzenie pokoju za wszelką cenę – nawet jeśli będzie to oznaczało pozostawienie za sobą stosu trupów. Serial jest częścią franczyzy DC Extended Universe i jednocześnie spin-offem hitowego Legionu samobójców: The Suicide Squad, który w kinach i na platformach streamingowych zadebiutował w 2021 roku. Z tego właśnie powodu przewinie się przez niego kilka kultowych dla uniwersum postaci – Flash, Aquaman czy Amanda Waller. Propozycja obowiązkowa dla fanów DC.

Barry

Barry to komediodramat, który zdobył ogromną popularność w serwisie HBO Max. Jego głównym bohaterem jest Barry Berkman – podrzędny płatny zabójca znużony swoim „fachem”. Postanawia więc go porzucić na rzecz aktorstwa i spełniania się w nowym zawodzie w Los Angeles. Barry to były żołnierz, który do Los Angeles trafił w celu wykonania zlecenia od swojego klienta. Okazuje się jednak, że trafia do grupy entuzjastów teatru, przez których decyduje się na zmianę swojego życia o 180 stopni. Serial wciąga bez reszty. Szczególnie przypadnie do gustu fanom czarnego humoru.

Detektyw

Detektyw to jeden z ambitniejszych i przez to również cenionych seriali oryginalnych HBO Max. Każdy z jego sezonów opowiada inną, niesamowicie ciekawą historię kryminalną. Główne role grają tu znani aktorzy – wystarczy wspomnieć o takich nazwiskach jak Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams czy Mahershala Ali. Detektyw gwarantuje nam wciągające historie o niezbyt oczywistych zakończeniach. Serial to idealne propozycja dla osób, które uwielbiają rozwiązywanie skomplikowanych, kryminalnych zagadek!

Shopping Cart