Bajeczki dla dzieci – co puszczać swoim dzieciom?

Bajki dla dzieci przestały uczyć i bawić. Stały się powodem do strachu maluchów, budzą agresję i smutek. Oczywiście, można znaleźć wśród najnowszych produkcji dla najmłodszych bajki, które zasługują na uznanie i niosą ze sobą cenne wartości. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czerpało z oglądania bajek jak najwięcej dobrego, wybieraj tylko te z przesłaniem, pełne koloru i radości.

Uważaj na to, co puszczasz maluchowi!

Bajki zawsze były nieodłącznym elementem edukacji najmłodszych. Rodzice puszczają je dzieciom przede wszystkim po to, aby zaczerpnęły z nich jak najwięcej. Jednak zdarza się i tak, że malucha sadza się przed telewizorem, aby rodzic zyskał dla siebie więcej czasu na gotowanie, sprzątanie czy odpoczynek. W tym drugim przypadku istnieje duże zagrożenie, że dziecko będzie oglądało przypadkowe bajki, które są dla niego złe. Jeśli więc chcesz zająć na  dłuższą chwilę swojej pociechę, zawsze sprawdzaj, czy bajki są dla niego odpowiednie. 

Dlaczego warto puszczać dzieciom bajki?

Dziecko od najmłodszych lat uczy się postrzegać świat poprzez obrazy i słowa. Pełne koloru słuchowiska, czy bajki są dla niego najlepszą lekcją i dobrą rozrywką. Rozbudzają wyobraźnię, ukazują nowe emocje, uczą wrażliwości i przekazują też określoną wiedzę. Bardzo ważna jest także główna myśl, czyli przekaz, o którym można później z dzieckiem porozmawiać. Każda bajka może służyć do nauczenia malucha czegoś nowego i porozmawiania o tym. Warto zadawać dziecku pytania o to, co zobaczyły i jakie emocje towarzyszyły im podczas oglądania. Bajka może też być pretekstem do zabawy rodziców z dzieckiem lub z rówieśnikami.

Kubusiowo, kolorowo i bajkowo!

Jeśli nie wiesz, skąd czerpać wartościowe bajki dla swojego dziecka, zaczerpnij po pomysły ze strony związanej z sokami Kubuś. Tam jest wiele ciekawych piosenek, które są przedstawiane w wersji animowanej. Każda z nich ma konkretny tytuł, za którym stoi ważny przekaz. Bardzo ciekawa jest np. piosenka o myciu zębów, która uczy najmłodszych, jak myć zęby. Słowa śpiewane przez dzieci lepiej trafiają do maluchów.

Natomiast kolorowy obraz z głównym bohaterem Kubusiem budzi pozytywne emocje i zachęca do podjęcia troski o zęby. W piosence mycie zębów zamienia się w kolorową przygodę i staje się dla dzieci wielką frajdą. Maluch uczy się jak krok po kroku myć zęby, czyli jak szczotkować i gdzie, aby robić to dobrze. 

Na stronie są też inne ciekawe piosenki, które dzieciaki oglądają i słuchają z przyjemnością. Dla młodych sportsmenów i sportsmenek Kubuś przygotował pokaz różnych ćwiczeń. Słuchowisko to niesie ze sobą bardzo cenny przekaz, aby dbać o zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Z kolei bajka pt.: Sport porusza temat nie tylko aktywności, ale też bezpieczeństwa w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Natomiast bajka: “Segregowanie śmieci” porusza temat dbania o środowisko, czyli temat ostatnio na topie i niezwykle ważny.

Oglądanie bajek razem z dzieckiem tworzy jeszcze mocniejsze więzi i daje wiele radości. Jeśli chcesz, aby  Twoje dziecko z niecierpliwością czekało na wspólny relaks przed telewizorem, naucz go tego. Zrób też listę z ulubionymi bajkami,  które najchętniej Twoje dziecko ogląda i co jakiś czas, oglądajcie je ponownie. Maluch powinien łączyć bajki tylko z dobrymi emocjami, dlatego zadbaj o to, aby zawsze stały na najwyższym poziomie.

Shopping Cart