Co to jest woda lamelarna i czy faktycznie służy włosom?

Woda lamelarna, lamellar water, odżywka wodna –  odżywka lamelarna to nowość kosmetyczna, która doczekała się wielu nazw. Błyskawicznie podbija rynek produktów kosmetycznych. Jest uwielbiana za to, że doskonale wygładza pasma, nadając im wyjątkowy blask. Pozwala w domowych warunkach osiągnąć efekt tafli na włosach. Czy faktycznie im służy? Czy ma jakieś skutki oboczne?

Właściwości odżywki lamelarnej

Wyróżnia się natychmiastowym działaniem. Wystarczy kilka sekund, by woda lamelarna wyczarowała na głowie efekt gładkiej, lśniącej tafli. Włosy są nabłyszczone, nawilżone i zdyscyplinowane. Odżywka ma płynną konsystencję, która z łatwością dociera i wnika w strukturę włosa. Panuje opinia, że wody lamelarne to nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów, które zrewolucjonizują domowe sposoby dbania o gładkie pasma, loki i fale.

Działanie wody lamelarnej

Na czym polega jej działanie? Odżywka lamelarna wykorzystuje właściwości mikroskopowych cząstek aktywnych, które działają błyskawicznie – dużo szybciej niż tradycyjne odżywki i maski o treściwszej konsystencji. Lamellar water mają w składzie bogactwo składników aktywnych. Aminokwasy nabłyszczają i wzmacniają włosy. Proteiny odbudowują i wygładzają. Humektanty dbają o nawilżenie włosów. Wodnista formuła i małe cząsteczki docierają z łatwością tam, gdzie są najbardziej potrzebne i przynoszą włosom błyskawiczną regenerację.

Czy stosowanie wody lamelarnej ma skutki uboczne?

Nie, woda lamelarna nie niszczy włosów. Wręcz przeciwnie, jest jak kuracja odbudowująca. Lamellar water działa jak odżywka do włosów najlepszej jakości. Produkty tego typu nazywane są plastrami na włosy. Wodnista formuła nie przetłuszcza ich struktury. Po odżywce są one sypkie i lekkie – dociążone, ale nie przeciążone.

Do jakich włosów sprawdzi się lamelarna odżywka?

Kosmetyki lamelarne sprawdzają się na różnych rodzajach włosów – nie tylko na prostych, ale również kręconych czy falowanych. Pasma zyskują połysk bez efektu przetłuszczenia. Produkt jest rekomendowany do włosów wysoko- i średnioporowatych, ponieważ wygładza ich łuskę. Docenią go posiadaczki włosów suchych, zniszczonych, poddawanych zabiegom stylizacyjnym, matowych, kapryśnych lub skłonnych do puszenia.

Jak stosować wodę lamelarną?

Zabieg możesz wykonać u profesjonalnego fryzjera lub w domu. Produkty można stosować po każdym umyciu głowy szamponem. Odciśnij mokre włosy w ręczniku i rozprowadź wodę na długości za pomocą aplikatora. Najłatwiej zrobić to ruchem zygzakowatym, zaczynając kilka centymetrów poniżej nasady pasm.

Wodę lamelarną należy trzymać na włosach dosłownie kilka sekund i naprawdę nie ma potrzeby przetrzymywania jej dłużej. Po kontakcie cząsteczek lamelarnych z wilgocią może wytworzyć się odczuwalne ciepło. To efekt zupełnie normalny i nie ma obaw. Spłucz glowę obficie wodą. Efekt lustrzanej tafli wzmocni wysuszenie włosów suszarką z jonizacją i szczotką typu paddle brush.

Czy to działa?

Odżywka lamellar zapewnia nie tylko efekt doraźny – regularne stosowanie znacznie poprawia kondycję włosów i sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia. Natychmiastowy efekt wygładzenia i nabłyszczenia u niektórych jest spektakularny. Warto wypróbować efekt tafli na sobie!

Shopping Cart