Co warto wiedzieć o probiotykach dla niemowląt?

Jaki probiotyk najlepiej wybrać, kiedy podawać go dziecku i czego oczekiwać? Poznaj najważniejsze informacje o probiotykach dla dzieci.

Kiedy podawać probiotyk dziecku?

Probiotyk dobrze jest podawać dziecku wspomagająco w następujących sytuacjach:

  • po infekcjach wirusowych, zwłaszcza rotawirusowych;

  • podczas stosowania antybiotyków lub leków na infekcje z grupy NLPZ.

  • wspomagająco, w sezonie jesienno-zimowym.

Stosowanie probiotyku dla dzieci w takich sytuacjach ma na celu wsparcie odbudowy i ochronę mikrobiomu. Wystarczy podawać go raz dziennie.

Jaki szczep powinien zawierać probiotyk dla dzieci?

Probiotyki dla dzieci powinny zawierać dobrze przebadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa szczepy bakterii probiotycznych. Jednym z nich jest Lactobacillus rhamnosus GG, dlatego warto szukać probiotyków z jego dodatkiem, takich jak na przykład suplement diety Multilac Baby.

Wybierając preparat dla swojego dziecka możesz zdecydować się na klasyczny probiotyk albo synbiotyk. Oprócz szczepu lub szczepów bakterii probiotycznych, synbiotyk zawiera też dodatek prebiotyków, które sprzyjają namnażaniu się bakterii probiotycznych w jelitach. Ma więc szansę zadziałać lepiej od klasycznego probiotyku.

W jakiej formie wybrać probiotyk dla dzieci?

Suplementy z probiotykami możesz kupić w wielu formach. W formie kapsułek, tabletek, proszku czy płynów. Dla niemowlaka dobrym wyborem będzie probiotyk w kroplach. Możesz bardzo łatwo zakroplić go bezpośrednio do buzi dziecka.

W przypadku starszego dziecka można też łatwo dodać taki probiotyk do napoju czy nawet wody. Najlepiej wybrać probiotyk bez smaku, wtedy nie ryzykujesz tym, że Twojemu dziecku nie będzie odpowiadał zbyt słodki czy zbyt kwaśny smak preparatu lub trafi na taką mieszankę smakową, której po prostu nie lubi.

Multilac Baby – sprawdzony probiotyk dla niemowlaków

Jeśli szukasz preparatu dla swojego dziecka, dobrym wyborem będzie Multilac dla dzieci. Oprócz tego, że zawiera dobrze przebadany szczep Lactobaciilus rhamnosus GG oraz dodatek prebiotyków, jest też w wygodnej firmie kropli. Jakie są jeszcze jego zalety? Bakterie zawarte w Multilac Baby chronione są technologią MURE, która zwiększa przeżywalność dobroczynnych bakterii w układzie pokarmowym. Oznacza to, że ma on większe szanse dotrzeć w aktywnej formie do jelit i wspomóc odbudowę i ochronę mikrobiomu dziecka.

Multilac Baby jest też bardzo wygodny w użyciu i przechowywaniu. Wystarczy podawać go raz dziennie niemowlakowi, zakraplając tylko sześć kropli. W przeciwieństwie do wielu innych suplementów, nie musisz go też przechowywać w lodówce. To bardzo duże udogodnienie, gdy wybierasz się na weekendową wycieczkę czy na wakacje z dzieckiem. Nie ma on też żadnych ograniczeń, w tym maksymalnego czasu, przez jaki wolno go stosować. Dlatego możesz podawać go dziecku tak długo, jak potrzebujesz i masz na to ochotę.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Shopping Cart