Czarter jachtów na Mazurach – kiedy warto go rozważyć?

Wypoczynek nad wodą to bardzo popularny sposób na relaks. O ile nad morzem nie zawsze możemy liczyć na dobrą pogodę, o tyle jeziora i inne wody śródlądowe zwykle są dużo cieplejsze, także poza sezonem wakacyjnym. Jeżeli chcielibyśmy dodatkowo przeżyć niecodzienną przygodę, opcja czarteru jachtu może być bardzo dobrym wstępem do tejże. Czy warto spędzić urlop na pokładzie jachtu?

1. Czarter jachtów żaglowych – kiedy to dobry pomysł?

2. Czarter jachtu – ile kosztuje?

3. Kiedy jest najlepszy moment w roku na czartery jachtów?

Czarter jachtów żaglowych – kiedy to dobry pomysł?

Urlop spędzony nad jeziorem to marzenie bardzo wielu z nas. Jeżeli dodatkowo możemy cieszyć się wodą i spędzić nieco czasu żeglując – tym lepiej. Jeżeli posiadamy patent żeglarski, możemy nie tylko korzystać z jachtów jako gość, ale również samodzielnie jeden poprowadzić. Taki urlop to nie tylko okazja do przyjemnego spędzenia naszych wolnych od pracy dni, ale również okazja do tego, aby odświeżyć swoje umiejętności żeglarskie, z których często nie mamy zbyt wiele okazji korzystać.

Czarter jachtu – ile kosztuje?

Czarter jachtów na Mazurach to bardzo zróżnicowany temat. Wszystko zależy od tego, jak długo chcemy czarterować łódź, a także u jakiego operatora. Istotne są także wymiary jachtu oraz to, czy posiadamy patent pozwalający nam na samodzielne pływanie. Co do zasady za dzień pływania musimy liczyć się z kosztem od 550 do nawet 1200-1300 zł. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszt ubezpieczenia oraz kaucję, którą musimy opłacić przed odebraniem jachtu. Wynajem jachtu nie jest jednak zadaniem aż tak kosztownym, jeżeli zrzucimy się na niego w kilka osób – na przykład w gronie przyjaciół czy rodziny.

Kiedy jest najlepszy moment w roku na czartery jachtów?

Pod kątem pogody i wrażeń z pływania najlepszym momentem na czarter na Mazurach są oczywiście wakacje, a więc sezon od czerwca do sierpnia – września. To jednak również okres, w którym za wypożyczenie łodzi przyjdzie nam zapłacić najwięcej. Jeżeli chcielibyśmy obniżyć koszt wycieczki, możemy zdecydować się na wynajem przed sezonem letnim – od kwietnia do maja – lub po nim, do czasu, aż nie zrobi się zimno. Dobra wypożyczalnia jachtów zwykle pozwoli nam na czarter aż do pierwszych dni października, jeżeli pogoda będzie temu sprzyjać.

Jachty żaglowe i pływanie po wodach śródlądowych to bardzo ciekawy i wyjątkowy sposób na spędzenie urlopu czy wakacji. Jeżeli lubimy takie przygody lub też dopiero chcemy odkryć, czy pływanie jest dla nas, zdecydowanie warto dać sobie szansę i wypróbować czarter jachtów Mazury.

Shopping Cart