Czy okna drewniane pasują do każdego wnętrza?

Okna wyprodukowane z drewna nadają wnętrzom ciepła, przytulności i naturalnego wyglądu. W zależności od konkretnego gatunku i sposobu wykończenia, ramy okienne występują w ciemnych, stonowanych i jasnych odcieniach. Zastosowanie specjalnych preparatów i metod impregnacji gwarantuje pełną odporność na działanie warunków atmosferycznych. Jednak czy ten typ okien pasuje do wszystkich wnętrz?

Okna drewniane do salonu, kuchni i sypialni

Okna drewniane, ze względu na unikalny wygląd, funkcjonalność i doskonałe właściwości termoizolacyjne, idealnie nadają do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Pierwszym przykładem jest salon w domu lub w mieszkaniu. Centralne pomieszczenie, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu powinno wyróżniać się harmonijną atmosferą. Opisywane okna wprowadzają do salonu ciepło i przytulną atmosferę. Ponadto duże przeszklenia z drewnianymi ramami doskonale komponują się z naturalnymi dodatkami wykonanymi m.in. z kamienia.

Kolejnym pomieszczeniem jest kuchnia, w której okna drewniane mogą stanowić kontrast dla nowoczesnych sprzętów. Z kolei w sypialni wprowadzają spokój i relaks. W połączeniu z odpowiednimi zasłonami lub roletami, sypialnia zapewnia idealnie miejsce do regeneracji i odpoczynku.

Okna z drewna do różnych stylów wnętrza

Okna z drewna doskonale nadają się do biur i gabinetów. Pomagają w skupieniu i koncentracji oraz pozytywnie wpływają na efektywność pracy. Ponadto zapewniają profesjonalny wizerunek. Różnorodność gatunków drewna i sposobów wykończenia sprawia, że mogą być dostosowane do różnych stylów wnętrza, począwszy od tradycyjnych, poprzez nowoczesne, aż po rustykalne i glamour. Oznacza to, że okna wykonane z naturalnych materiałów pasują do praktycznie każdego pomieszczenia. Chcąc zachować ich pierwotny wygląd i właściwości należy je regularnie konserwować, zwłaszcza w przypadku wilgotnych pomieszczeń. Odwdzięczą się nam za to pięknym wyglądem i długą żywotnością.

Zapraszamy! Eko-Okna: okna drewniane Poznań

Shopping Cart