Czy warto sprzedawać złoto?

Złoto było wyznacznikiem wartości pieniądza i symbolem bogactwa przez praktycznie cały okres naszej cywilizacji.

Złote skarby w domu

Dziś, w dobie kryptowalut, akcji i inwestycji nieco straciło na znaczeniu, ale nadal notowania złota na światowych giełdach mają wpływ na wiele mechanizmów finansowych. Nasi dziadkowie uważali złoto za pewną i żelazną lokatę kapitału. Czasem były to złote monety, czasem pozbawione artystycznej wartości pierścionki i obrączki przeważnie radzieckiej produkcji. Dziś rynek finansowy wygląda zupełnie inaczej, ale złoto cały czas pozostaje materiałem, który od ręki można zamienić na gotówkę. Skup złota przyjmuje ten szlachetny metal w każdej postaci. Kiedy warto je sprzedać ? Trudno powiedzieć, ceny złota wahają się nieznacznie, ale jest to typowo długoterminowa inwestycja. Nie jest to coś, na czym na da się szybko zarobić – tanio kupić i drogo sprzedać, ale cały czas pozostaje solidnym zabezpieczeniem na cięższe czasy.

Który skup złota oferuje najkorzystniejsze ceny?

Cena złota zależy od kilku czynników. Pierwszym jest aktualny kurs na światowych giełdach, drugim wartość dolara – złoto notowane jest w dolarach za uncję. Trzecia to prowizja handlowa, którą pobiera skup złota. Profesjonalny i działający zgodnie z prawnymi regulacjami skup złota prowadzi firma Artar.eu. Ceny aktualizowane są kilka razy dziennie, a klient może liczyć na bezpłatną wycenę i niezobowiązującą ofertę w każdej chwili. Sprzedaż złota przez ogłoszenie lub osobom nie prowadzącym oficjalnie takiej działalności jest ryzykiem. Z pewnością będą starali zaniżyć wartość złota tłumaczą to nie zawsze w uczciwy sposób. Transakcja w artar.eu jest prosta i przejrzysta – złoto zostaje wycenione, złożona oferta i jeśli zostaje przyjęta wypłacana od ręki gotówka. Skup złota odbywa się w artar.eu na podstawie umowy kupna sprzedaży, a firma dba o zachowanie dyskrecji i tajemnicy handlowej.

Jakie przedmioty przyjmuje skup złota?

Profesjonalnie prowadzony skup złota nie odmówi przyjęcia żadnego przedmiotu. Jednak różnice w wycenie mogą być dość znaczne. Najcenniejsze są złote monety i sztaby w tak zwanym stanie menniczym – zaplombowane w specjalnych opakowaniach i opatrzone międzynarodowymi certyfikatami. Nieco mniejszą wartość będą miały monety i sztabki luzem – jeżeli mają uszkodzoną powierzchnię mogą być potraktowane wyłącznie jako złom. Wszelkiego rodzaju biżuteria  – stara i nowa, złote przedmioty codziennego użytku skup złota również potraktuje jako złom. Niestety wartość sentymentalna ani nawet artystyczna nie będzie brana pod uwagę.

Shopping Cart