Czym jest retinol i jakie ma działanie?

Nadchodząca jesień jest wyzwaniem dla skóry każdej z nas. To idealny czas na wprowadzenie do swojej pielęgnacji składników aktywnych. Retinol, który jest pochodną witaminy A, przyjmuje działanie opóźniające procesy starzenia się skóry. Pobudza produkcję kolagenu i zwiększa jędrność skóry. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Witaminowe serum z retinolem {iossi} – koktajl pod oczy

 

Naszym bestsellerem jest A+E+C Witaminowy koktajl pod oczy o oleistej konsystencji, który zawiera stabilną formę retinolu (INCI: Hydrogenated Retinol). Olejowe serum {iossi} wykazuje działanie silnie nawilżające i poprawiające jędrność. Zawarta w produkcie pochodna forma, jest doskonałym wyborem do rozpoczęcia przygody z retinolem.

 

Retinol w pielęgnacji skóry

 

Przy pierwszym spotkaniu z retinolem, należy działać ostrożnie i powoli. Intensywne zastosowanie substancji aktywnej może wywołać reakcje podrażniające i doprowadzić do naruszenia bariery naskórkowej.

 

Retinol należy nakładać na zawsze oczyszczoną i suchą skórę, początkowo co 4-5 dni. Budowanie naturalnej tolerancji skóry na składnik aktywny wymaga czasu. Dopiero po kilku tygodniach możemy zwiększać częstotliwość aplikacji retinolu. Stosowanie dzień po dniu nie jest zalecane. Pochodną witaminy A warto łączyć z aplikacją kremu SPF. Pielęgnację należy uzupełnić delikatnym oczyszczaniem, nawilżaniem oraz odżywieniem skóry. Dopełnieniem niech stanie się krem z ceramidami, który zadba o komfort skóry.

  

Źródła:

Patent JP2006193427A, Hydrogenated retinoids or hydrogenated retinoid derivative and utilization thereof

Shopping Cart