dobre okna dachowe

Dlaczego okna dachowe RoofLite+ to dobry wybór?

Budując dom z użytkowym poddaszem lub antresolą, oczywistym wyborem jest montaż okien dachowych połaciowych. Inwestorzy stoją wówczas przed trudnym wyborem, a mianowicie jaki model i jaką firmę okien wybrać? Na rynku jest wiele produktów tego typu, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Jednym z częściej polecanych przez specjalistów są okna dachowe RoofLite+. Ich producentem jest skandynawska firma, mająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu takich okien. Są to oczywiście okna drewniane, występujące w wersjach z dwoma lub trzema szybami. Dlaczego właśnie oknami RoofLite+ warto się zainteresować i co je odróżnia od innych modeli okien?

Okna stworzone do trudnych skandynawskich warunków

Skandynawia zimą to miejsce bardzo nieprzyjazne dla człowieka. Niskie temperatury, intensywne opady śniegu oraz porywisty wiatr. To właśnie te trudne warunki klimatyczne określiły konstrukcję okien RoofLite+. Muszą one być wykonane w sposób, który zapewni im wysoką odporność na warunki pogodowe, gwarantując jednocześnie doskonałą izolację termiczną, trwałość i łatwość użytkowania. Produkowane z najlepszych gatunków drewna, nie chłoną wilgoci i zachowują swój oryginalny wygląd nawet po wielu latach. Są również bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu, a to za sprawą okuć i zawiasów pokrytych warstwą teflonu.

Okucia zabezpieczone teflonem

Co odpowiada za płynność, lekkość i łatwość otwierania i zamykania okien? Ich ciężar, odpowiednie wyważenie, ale przede wszystkim okucia. Te ostatnie, aby były w pełni odporne na działanie wilgoci i niskich temperatur, zostały pokryte nieprzywieralną warstwą teflonu. Ma on unikalne właściwości fizyczne, ułatwiające jego czyszczenie i smarowanie, tak by okna można było otwierać bez zbędnego wysiłku i hałasu. Teflon sam w sobie jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i jeśli sami nie zarysujemy go ostrym przedmiotem, będzie chronił zawiasy, okucia i zamki przez długi czas.

Ciepłe okna dachowe RoofLite+ z trzema szybami

Domy energooszczędne to domy, które odznaczają się bardzo niskim współczynnikiem strat ciepła. A przez jakie elementy budynku ciepło najszybciej wydostaje się na zewnątrz? Oczywiście są to okna i dach. Aby temu zapobiegać, należy korzystać z okien z 3 szybami. Jest to najlepsze zabezpieczenie przed niekontrolowanymi stratami energii, pozwalające znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Okna 3 szybowe mają również inne zalety, przede wszystkim nie zbiera się na nich para, co korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego mikroklimatu i zdrowego poziomu wilgotności powietrza. Oczywiście okna 3 szybowe są droższe od tych z 2 szybami, jednak inwestycja w nie jest słuszną decyzją, która zwróci się w ciągu kilku następnych sezonów zimowych.

Duży wybór rozmiarów

Mieszkanie na poddaszu może być bardzo przytulne, a przy tym funkcjonalne. Jedną z ważniejszych rzeczy, o którą trzeba zadbać już na etapie projektu, jest prawidłowe doświetlenie pomieszczeń na poddaszu. Pomagają w tym właśnie drewniane okna dachowe połaciowe RoofLite+, dostępne w wielu popularnych rozmiarach. Jeżeli połacie dachu skierowane są na stronę wschodnią i zachodnią, to w mieszkaniu będzie jasno przez cały dzień. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie także okna w ścianie szczytowej od południa. Rzecz jasna nie można zapominać o odpowiednich rozmiarach. Przez większe okna wpadnie więcej światła, ale również i temperatura latem będzie się szybciej podnosić. Czy można temu przeciwdziałać? Tak. Jest kilka sposobów na schłodzenie nagrzanych wnętrz na poddaszu. Jeden z nich to montaż klimatyzacji, a drugi to instalacja rolet przeciwsłonecznych.

A może tańsze okna RoofLite+ z PVC?

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób jest fakt, że okna RoofLite+ dostępne są w wersji nie tylko drewnianej, ale także z PVC. Rzadko spotyka się okna dachowe z tworzywa sztucznego, jednak produkty naszej firmy są rozwiązaniem ekonomicznym, a przy tym bardzo trwałym. Świetnie sprawdzają się w budynkach użytkowych, a także, kiedy mają być montowane do konstrukcji stalowych. PVC użyte do produkcji naszych okien jest odporne na działanie promieni UV oraz wysokich i niskich temperatur. Nie odbarwia się i nie odkształca, przez wiele lat zachowując pierwotne wymiary oraz wygląd.

Jak dbać o okna dachowe RoofLite+?

Jeżeli stałeś się szczęśliwym posiadaczem okien dachowych RoofLite+, powinieneś wiedzieć, jak należycie o nie dbać. Nie ma tu dużej filozofii. Utrzymanie ich w czystości ogranicza się do podstawowych zasad, czyli mycia wilgotną szmatką. Zawiasy i okucia, jeśli są zabrudzone, należy odkurzyć i jeżeli jest potrzeba, przesmarować. Pomagają w tym suche smary w sprayu, pozwalające dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Jeżeli masz więcej pytań o jakościowe skandynawskie okna dachowe, zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiedmy na wszystkie pytania, wyjaśniając wątpliwości i pomagając w dobrze najlepszych okien do Waszych potrzeb i zaplanowanego na ten cel budżetu.

Shopping Cart