wyjazd na ferie zimowe

Planujesz rodzinny wyjazd na ferie zimowe? Pamiętaj o zakupie ubezpieczenia

 

Ferie zimowe to doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie najbliższych. Podczas wspólnego wyjazdu w góry czy nad morze można zacieśnić więzi rodzinne, a do tego świetnie się bawić. Planując zimowy wypoczynek, warto pamiętać o ubezpieczeniu, dzięki któremu zapewnimy ochronę bliskim podczas uprawiania sportów zimowych oraz innych aktywności.

Na wyjazd zimowy w czasie ferii decyduje się 27% Polaków. Zimą większość naszych rodaków podróżuje własnym samochodem (50%), rzadziej wybieramy samolot (18%). Jako kwaterę wypoczynkową wyjeżdżający preferują prywatne lokum (27%) albo hotele i apartamenty (26%). 

Zimą więcej Polaków decyduje się na krajowy wyjazd – według statystyk 6 na 10 naszych rodaków. Celem podróży najczęściej są polskie góry – wybiera je co druga osoba wyjeżdżająca na ferie. Co szósta spędza czas w jednym z polskich miast, a 4% naszych rodaków wypoczywa nad polskim morzem. Najpopularniejsze wśród Polaków są Tatry (34%), Sudety (20%) i Beskidy (20%), natomiast wśród osób, które wypoczywają w miastach, najchętniej wybierane jest Trójmiasto (4%), Kraków (3%) i Warszawa (2%). 

Tylko 29% naszych rodaków deklaruje, że zimą chętniej wyjeżdża za granicę. Ulubione przez Polaków kierunki zimowego wypoczynku to Hiszpania (17%) i Włochy (14%). Bez względu na to, dokąd się wybieramy na ferie, nie można zapomnieć o odpowiednim ubezpieczeniu.

ubezpieczenie

Gdzie spędzić zimowe ferie z rodziną?

Zimową stolicą Polski jest Zakopane. Tam właśnie przyjeżdża najwięcej miłośników sportów zimowych. To centrum kulturalne, rozrywkowe oraz baza turystyczna, w której każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Zakopane to miejsce, gdzie znajdziemy stoki, tory saneczkowe, skocznie narciarskie i lodowiska, dzięki czemu spędzimy czas aktywnie i rodzinnie. Na miejscu dobrze odnajdą się również entuzjaści pieszych wycieczek, jednak te lepiej dobierać ostrożnie, zwłaszcza gdy wypoczywamy z małymi dziećmi. Równie ciekawym miejscem na zimowy wypoczynek jest Karpacz, w którym znajdziemy wiele atrakcji, które możemy odwiedzić wraz z pociechami, np. Muzeum Zabawek czy Park Rozrywki. Osoby, które lubią wyzwania i bardziej odludne miejsca, powinny wybrać na zimowy wypoczynek Bieszczady.

Turyści, którzy nie lubią gór zimą, mogą wypocząć nad polskim morzem. Nadbałtyckie plaże i hotele są mniej obłożone poza sezonem letnim, więc bez problemu znajdziemy dobrą kwaterę i będziemy mogli w spokoju cieszyć się szumem morza. Do tego w nadmorskich miastach znajdziemy wiele atrakcji, takich jak na przykład kina, muzea, teatry i kryte pływalnie, w których rodzinnie spędzimy czas. 

Jeśli jesteśmy fanami gorących plaż i morza, ferie zimowe można zaplanować również w ciepłych krajach. W tym przypadku warto skorzystać z oferty biura podróży i wybrać odpowiednią wycieczkę. Wiele osób decyduje się również na wyjazd na zagraniczne stoki (np. w Alpach). 

ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na ferie zimowe

Ubezpieczenia podróżne na ferie zimowe są niezbędnym dodatkiem do wyjazdu, zwłaszcza gdy wypoczywamy z dziećmi. Taka polisa może zabezpieczyć rodzinę przed wysokimi kosztami, które trzeba będzie pokryć w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku za granicą. W ich skład mogą wchodzić wydatki z tytułu m.in. akcji ratunkowej, transportu medycznego, hospitalizacji oraz późniejszej rehabilitacji. 

Ubezpieczenie na ferie zimowe przyda się również w Polsce. Sporty zimowe, nawet te uprawiane rekreacyjnie, mogą doprowadzić do nieprzewidzianych zdarzeń, złamań oraz kontuzji, które będą wymagały leczenia i rehabilitacji. Odpowiednią pomoc medyczną szybciej uzyskamy w prywatnych klinikach, co jednak generuje wysokie koszty. Polisa rozwiąże taki problem. 

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego polisa turystyczna na ferie zimowe może obejmować różne zdarzenia. Przed wykupieniem ubezpieczenia warto zapoznać się z OWU i zastrzeżonymi wyłączeniami. 

Polisa turystyczna na wyjazd zimowy powinna obejmować koszty związane z leczeniem (KL). W przypadku wypoczynku za granicą nie powinny być one niższe niż 40 tys. euro, jednak doboru kwoty najlepiej dokonać biorąc pod uwagę realia panujące w danym kraju. W takim ubezpieczeniu musi znaleźć się również NNW, które pomoże w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku. 

OC to polisa, która pokryje roszczenia osób trzecich, które doznały szkód na skutek naszego nieumyślnego działania. Assistance jest przydatne, gdy podczas wypoczynku będziemy potrzebowali pomocy, w tym m.in. ze strony prawnika. Wyjeżdżając na ferie zimowe, warto mieć też ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz bagażu. 

ubezpieczenie turystyczne

Jak znaleźć dobre i tanie ubezpieczenie na ferie zimowe?

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe może być dostępne w różnych pakietach i cenach. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może obejmować mniej lub więcej typów szkód. Aby wybrać najkorzystniejszą polisę na wypoczynek zimowy, warto skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń dostępnej pod adresem https://punkta.pl/ubezpieczenie-turystyczne/kalkulator/.

– Wyjazd zimowy, zwłaszcza związany z aktywnością fizyczną i uprawianiem sportów zimowych, wiąże się z większym ryzykiem wypadku i kontuzji. Aby uniknąć niespodziewanych wydatków i zabezpieczyć się na różne okoliczności, warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne – wskazuje przedstawiciel porównywarki Punkta.pl. – Aby wybrać najlepszą polisę, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To narzędzie niezwykle przydatne. Po wpisaniu kilku podstawowych informacji porównywarka wyświetli nam najlepiej dopasowane oferty ubezpieczenia turystycznego. Takie zestawienie ułatwi wybór polisy o odpowiednim zakresie ochrony, a jednocześnie pozwoli wybrać ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie – podkreśla ekspert.

Ferie zimowe to idealny czas na wypoczynek z rodziną. To okazja do szusowania na nartach, zabaw na śniegu, spaceru nad morzem lub zwiedzania ciekawych miejsc. Niezależnie od tego, gdzie i jak będziemy spędzali wolny czas, warto pamiętać o tym, aby mieć zabezpieczenie w postaci polisy dopasowanej do potrzeb rodziny.

Shopping Cart