Jakie dofinansowania na fotowoltaikę dla firm?

Dofinansowania na fotowoltaikę dla firm

Fotowoltaika cieszy się bardzo dużym uznaniem nie tylko wśród klientów prywatnych, lecz także wśród firm. Możemy liczyć na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, co z pewnością daje wiele możliwości. Firmy coraz chętniej wybierają odnawialne źródła energii. W tym wypadku prąd jest pozyskiwany z promieni słonecznych, co przekłada się na oszczędność kosztów. Proces wyboru danej instalacji nie zawsze jest oczywisty. Musimy dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od paneli słonecznych. Na szczęście możemy liczyć na wsparcie specjalistów w zaufanej firmie, która zajmuje się montażem fotowoltaiki. Czy można skorzystać z dofinansowania fotowoltaiki dla firm? O czym warto wiedzieć? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi? Gdzie znajdziemy wsparcie?

Fotowoltaika dla firm

Przy wzrastających z roku na rok cenach za prąd, a także przy braku znaków na zmianę tej tendencji, warto rozważyć instalację fotowoltaiczną. Prowadząc przedsiębiorstwo bardzo ważne jest, aby planować budżet. Dlatego inwestując w fotowoltaikę dla firm, istnieje gwarancja zapewnienia sobie stabilnych opłat za prąd. Dzięki inwestycji początkowej, fotowoltaika pozwoli na oszczędności i niezależność energetyczną. Jednak pomimo wysokiej inwestycji, są odpowiednie dofinansowania fotowoltaiki. Więcej szczegółów na temat fotowoltaiki dla firm znajdziesz na stronie: https://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla firmy

Firmy mogą skorzystać z kilku opcji dofinansowania, co pozwoli zaoszczędzić koszty. Okazuje się, że jednym z najważniejszych źródeł dotacji dla firm może być program FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko). Ten program ma zastąpić Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Można liczyć na inwestycje w infrastrukturę techniczną i społeczną, co wiąże się z przekształceniem gospodarki krajowej w gospodarkę przyjazną dla środowiska. Faktem jest, że OZE są istotnymi narzędziami do realizacji programu dofinansowania. Kto skorzysta z takiej oferty? Odbiorcami są przede wszystkim:

  • dostawcy usług energetycznych,
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • właściciele budynków mieszkalnych,
  • przedsiębiorcy.

Co ciekawe, całkowity budżet programu wynosi około 115 mld złotych. Wsparcie występuje w formie instrumentów mieszanych, finansowych i dotacji. W kolejnych latach można obserwować coraz więcej dotacji dla firm. Dofinansowania na fotowoltaikę dla firm pozwalają skorzystać z odnawialnych źródeł energii. Jak widać, nie tylko odbiorcy prywatni skorzystają ze wsparcia pieniężnego. Fotowoltaika SunErgo również ma w swojej ofercie rozwiązania dla firm.

Czy fotowoltaika dla firm się opłaca?

Zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika daje wiele możliwości i korzyści przedsiębiorcom. Na uznanie zasługuje fakt, że dzięki zielonej energii można obniżyć rachunki za prąd. Kolejna kwestia to poprawa wizerunku firmy. Jeśli korzystamy z zielonej energii, jesteśmy postrzegani na rynku jako organizacja ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Społeczeństwo szanuje takich przedsiębiorców.

Instalacja fotowoltaiczna wiąże się z uzyskaniem niezależności energetycznej. Firma w pewnym stopniu jest niezależna, gdyż wykorzystuje promienie słoneczne do wytwarzania energii na swoje potrzeby. Jest to ważne zwłaszcza w czasie upałów, kiedy sieci energetyczne są mocno obciążone. Ponadto, zyskujemy możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni. Wiele firm posiada nieużytkowane dachy i grunty, które jedynie niszczeją. Zainstalowanie paneli słonecznych pozwoli łatwo i sprawnie wykorzystać nieużytki. Nie zapominajmy o możliwości sprzedaży nadwyżek energii. Przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki małego podatnika, mogą jednorazowo zamortyzować całą wartość instalacji. To niezwykle korzystna opcja, która zmniejsza sumaryczny koszt inwestycji. W sytuacji, gdy nie spełniamy takich warunków, amortyzacja instalacji odbywa się w ciągu 10 lat.

 

Shopping Cart