Jak poprawić wygląd włosów i paznokci?

Sprawdź, jak dbać o włosy oraz paznokcie, aby były lśniące, grube i wytrzymałe.

Sposoby na zdrowe włosy

  • Odpowiednia dieta – aby Twoje włosy były zdrowe i lśniące, pamiętaj o dobrze zbilansowanej diecie. Powinno być w niej dużo warzyw i owoców, które są źródłem składników mineralnych i witamin, a także źródeł zdrowych olejów, na przykład oliwy z oliwek, ryb, orzechów, a także białka. Gdy wypadają Ci włosy, warto też sprawdzić, czy w Twojej diecie nie ma jakichś niedoborów.

  • Zdrowa pielęgnacja – chroń włosy przed promieniowaniem UV, chlorem czy słoną wodą. Po kontakcie z nimi pamiętaj o mocnym odżywieniu włosów, aby zapobiec ich przesuszeniu. W codziennej pielęgnacji bardzo ważne jest dobre nawilżanie i odżywianie włosów, na przykład kosmetykami z pantenolem czy olejkami. Aby pobudzić odżywienie cebulek i rośnięcie włosów możesz włączyć do pielęgnacji peelingi skóry głowy oraz masaże. Możesz zdecydować się też na profesjonalne zabiegi pobudzające rośnięcie włosów w gabinecie kosmetycznym.

Lśniące i mocne paznokcie

  • Unikaj uszkodzeń mechanicznych – może je powodować piłowanie paznokci tuż po myciu, gdy są osłabione, sprzątanie czy zmywanie naczyń bez rękawiczek, wielogodzinne korzystanie z klawiatury na komputerze czy telefonie. Aby wzmocnić paznokcie nawilżaj je intensywnie kremami do rąk i paznokci o bogatym składzie, na przykład z zawartością maseł roślinnych czy olejkami albo stosuj wzmacniające i utwardzające odżywki do paznokci.

  • Stosuj suplementy – łamiące się czy słabe paznokcie mogą być efektem zmniejszonej ilości niektórych pierwiastków w diecie, na przykład biotyny. W takim wypadku przyjmowanie suplementów z jej dodatkiem może wyraźnie poprawić ich wygląd. Również wiele innych suplementów działa korzystnie na paznokcie. Taki efekt dają na przykład cynk albo kolagen do picia Reme.

Kolagen Reme – jak działa na włosy i paznokcie?

Kolagen do picia potrafi wyraźnie poprawić stan włosów i paznokci. Polepsza wygląd paznokci oraz ich wytrzymałość i zmniejsza częstotliwość ich łamania się. Daje też bardzo wyraźne rezultaty w przypadku włosów i przyczynia się do wzrostu ich grubości. Takie efekty daje jednak kolagen z bioaktywnymi peptydami kolagenowymi, które mają udowodnione działanie, taki jak Reme kolagen do picia.

Reme kolagen jest też niezwykle prosty w stosowaniu. Występuje w formie proszku – bezsmakowego albo w dwóch owocowych smakach, który łatwo możesz dodać do wody, kawy, smoothie czy owsianki. Kolagen do picia Reme wystarczy pić raz dziennie, musisz pamiętać tylko o tym, żeby dodawać go do letnich lub ciepłych napojów i potraw, a nie gorących. Wtedy jego działanie będzie najlepsze. Pamiętaj też, że każdy kolagen, także Reme kolagen do picia, przynosi widoczne rezultaty dopiero po jakimś czasie regularnego stosowania. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu tygodni. Dlatego nie zniechęcaj się, jeśli nie widzisz od ręki poprawy w wyglądzie włosów i paznokci. Tak jak w przypadku innych suplementów, musisz tutaj uzbroić się w cierpliwość.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Shopping Cart