Jak przygotować się na podróż typu city break z małymi dziećmi?

Podróżowanie z dziećmi to wprawdzie ogromne wyzwanie, ale także radość i satysfakcja wynikająca z możliwości pokazania im wielu fascynujących miejsc na świecie. Jak przygotować się na podróż z maluchami? Podpowiadamy.

Zacznijmy od bagażu – co spakować na wycieczkę z dzieckiem?

Nawet krótki, kilkudniowy wyjazd z dzieckiem może stanowić dla rodziców wyzwanie. I o pierwszych trudnościach dowiemy się już na etapie pakowania, podczas którego musimy wyposażyć się we wszystko, co może być potrzebne w nagłej sytuacji. Jak wygląda lista rzeczy do zapakowania? To oczywiście zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Dla niemowlaka istotne będzie wzięcie tak podstawowych akcesoriów, jak smoczek i butelka, dla przedszkolaka natomiast warto pomyśleć o ulubionej zabawce.

W temacie ubrań dla dziecka nie będziemy się zbyt rozpisywać – każdy rodzic doskonale wie, żeby zabrać ze sobą kilka dodatkowych par bielizny i koszulek. To, o czym powinniśmy jednak pamiętać zawsze to weryfikacja, czy rzeczy dla dziecka mogą zostać przetransportowane w bagażu podręcznym. Gdy natomiast na city break wykupiliśmy dodatkowy bagaż nadany, ze spakowaniem się nawet na dłuższy wyjazd nie powinniśmy mieć problemu. 

Redukujemy ryzyko do minimum – dobre ubezpieczenie podróżne 

jak-przygotowac-sie-na-podroz-typu-city-break-z-malymi-dziecmi2.jpg

Każdy z nas podczas wyjazdów chce, by minęła ona możliwie jak najbezpieczniej i bez dodatkowych, bardzo wysokich kosztów leczenia. Artykuł tanie podróże marzeń – porady dla oszczędnych jasno wskazuje, że ubezpieczenie podróżne to koszt, który w długim okresie zwraca się w postaci komfortu psychicznego i spokoju, a w rzadkich, awaryjnych sytuacjach w postaci tysięcy zaoszczędzonych złotych.

Szukając lotów city break z dzieckiem, warto od razu, przy okazji na eSky.pl wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Nie ma potrzeby przekonywać żadnego rodzica, że zdrowie dziecka jest dla nas najważniejsza i to właśnie maluch jest najbardziej narażony na przeróżne nieszczęśliwe wypadki. Jeśli nie będziemy w stanie uchronić go od wszystkich niebezpieczeństw, zapewnijmy sobie przynajmniej zabezpieczenie finansowe, które pokryje najpoważniejsze koszty leczenia, które w wielu krajach świata są naprawdę wysokie. 

Jak przeżyć lot z dzieckiem? 

Lot z dzieckiem to kolejne wyzwanie, szczególnie gdy nie przypada na moment drzemki. Jeśli na eSky.pl wykupiliśmy loty do pobliskich miejsc, z pewnością będziemy w stanie zająć pociechę nową sytuacją. Jeśli jednak planowany lot jest dłuższy niż 2 godziny, warto przygotować odpowiednio wcześniej atrakcje, które zajmą młodych podróżników.

Ulubiona zabawka? Książeczka? A może specjalne pudełko z zadaniami na każdą godzinę lotu? Warto poświęcić nieco czasu na przygotowanie się do lotu, dzięki czemu dziecko będzie zajęte wspaniałą zabawą. Oczywiście pamiętajmy także o wodzie i ulubionych przekąskach, dzięki którym i pod tym kątem będziemy zabezpieczeni na wypadek niepohamowanego ataku złości. 

W wyjazdach z dziećmi kluczem jest odpowiednie przygotowanie i redukowanie ryzyk. Jeśli uda nam się odpowiednio wcześniej przemyśleć kwestie pakowania i podróży, cała reszta podróży minie nam w naprawdę komfortowych warunkach. 

Shopping Cart