Jak urządzić pokój, aby dopasować go do własnego stylu?

Ilość magazynów oraz czasopism o wystroju wnętrz sprawia, że półki w kioskach niemal uginają się pod ich ciężarem, a Ty wciąż nie możesz znaleźć dla siebie idealnego rozwiązania? Jeżeli w planach masz urządzanie pokoju i chcesz dopasować go do własnego stylu, ale nie wiesz od czego zacząć, to dziś przychodzimy do Ciebie z pomocą.

Od czego zacząć planowanie wyglądu swojego pokoju i jakich zasad trzymać się w toku dalszych prac? Cenne informacje znajdziesz w dzisiejszym artykule, który pomogli nam stworzyć eksperci z MiMar Home

Określ swoje wymagania 

Pierwszą i absolutnie podstawową czynnością, od której powinieneś/powinnaś rozpocząć urządzanie swojego pokoju jest określenie własnych potrzeb. 

Czy pokój będzie jedynie służył Ci do w pełni zasłużonego odpoczynku i dlatego z chęcią zdecydujesz się na większe i zapewniające lepszy komfort łóżko. A może masz zamiar przeznaczyć jego część także na Twoje własne home office z prawdziwego zdarzenia? Wykorzystujesz swoją kreatywność przy tworzeniu codziennych makijaży? W takim razie w Twoim pokoju nie powinno zabraknąć dobrze oświetlonej toaletki. Oczywiście ”personalizując” swój pokój i dopasowując go do własnych wymagań zwróć uwagę na dostępny metraż – nie chcesz przecież, aby efekt końcowy był klaustrofobiczny. 

Pokaż co Ci w duszy gra 

Masz duszę romantyczki? Uwielbisz styl retro i czasem żałujesz, że nie urodziłeś się w latach 70., gdy królowali hippisi? Podróż do Skandynawii sprawiła, że Twoje serce skradł tamtejszy styl? A może od blichtru i przepychu wolisz raczej stonowane kolory i ilość ozdób ograniczoną do minimum, również  jeżeli chodzi o aranżację wnętrz? Zapomnij o tym, co akurat jest aktualnie na topie i zamiast podążać za nieustannie zmieniającą się modą zaprojektuj swój pokój tak, aby oddawał on Twój styl oraz charakter. 

Na co dzień intensywne kolory dodają Ci energii i nie boisz się łączyć pozornie nie pasujących do siebie wzorów? Postaw na dopaminowy design i pomaluj ściany swojego pokoju na różne, kontrastujące ze sobą kolory lub tez pokryj je barwnymi tapetami i dobierz do nich dekoracje w finezyjnych kształtach, wielobarwny pled, poduszki na łóżko oraz inne równie oryginalne akcesoria dostępne np. w MiMar Home. 

Przekraczając próg domu chcesz niemal od razu czuć odprężenie? Postaw na aranżację pokoju w stylu japandi, który jest efektownym połączeniem stylu skandynawskiego z japońską funkcjonalnością oraz minimalizmem i ogranicz się do niezbędnej ilości przy wyborze dodatków. Już dwa wazony dekoracyjne o różnych  wysokościach z włożonymi do środka gałązkami bambusa efektownie podkreślą wystrój, w którym dominują naturalne materiały. 

Korzystaj z dodatków 

Jak dotąd przy projektowaniu wyglądu mieszkania (a wraz z nim swojego pokoju) nie zwracałeś szczególnej uwagi na akcesoria? W takim razie mamy dla Ciebie dwie wiadomości – dobrą oraz złą. Ta pierwsza jest taka, że traktowanie dekoracji „po macoszemu” jest dość popularną praktyką (nie jesteś więc jedyny). Druga natomiast jest taka, że wspomniana tendencja wcale nie jest godna naśladowania. Za pomocą dekoracji można bowiem skutecznie odmienić wygląd nawet najbardziej zwykłego wnętrza i dodać mu wyrazu oraz oryginalności.

W tym przypadku dostępna powierzchnia nie ma znaczenia, wszak ozdoby takie jak chociażby wazony dekoracyjne, szkatułka na biżuterię, osłonka na kwiaty, świecznik, lustro o nieregularnym kształcie oprawione w wielokolorową lub złotą ramę, narzuta na łóżko, poduszki, lampy oraz zawieszone na ścianach plakaty z grafikami słynnych autorów lub zdjęcia z najbliższymi sprawią, że bezosobowe i surowe dotąd wnętrze zmieni się nie do poznania, a Ty stworzysz swój własny azyl, do którego chętnie będziesz wracać. 

Gdzie szukać dodatków do wnętrz, które pomogą Ci stworzyć pokój w Twoim własnym stylu? Ciekawą kolekcją może się pochwalić MiMar Home – sklep online, w którym w ostatnim czasie pojawiły się oryginalne i stylowe dekoracje do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach aranżacyjnych. Od klasyki, przez glamour, styl nowojorski oraz hamptons, japandi, vintage, boho, aż po surowy, acz efektowny minimalizm – tutaj każdy miłośnik designu znajdzie coś dla siebie.

Shopping Cart