Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to kosmetyk, którego używają nawet te kobiety, które stronią na co dzień od makijażu. Jak zatem wybrać najlepszy? Jakie są rodzaje tuszy do rzęs? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak wybrać tusz do rzęs?

Chcąc wybrać najlepszy tusz do rzęs należy zdawać sobie sprawę z faktu, że w przypadku każdej kobiety sprawdzić może się inny kosmetyk. W efekcie należy skupić się na osobistych preferencjach oraz potrzebach, ponieważ w niektórych przypadkach oczekiwanym efektem będzie wydłużenie rzęs, a w innych ważniejsze staje się ich pogrubienia. Dobrym rozwiązaniem może być zakup tuszu do rzęs 2 w 1 lub 3 w 1, czyli kosmetyku, który posiada zdecydowanie więcej właściwości, a co za tym idzie pozwala maksymalnie wyeksponować rzęsy. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do rzęs? Przede wszystkim na jakość kosmetyku, która przełoży się na trwałość makijażu. Istotny jest także jego skład, ponieważ tusz do rzęs nie powinien zawierać substancji uczulających, czy podrażniających. Powinien za to odżywiać i nawilżać rzęsy, co jest istotne z punktu widzenia ich pielęgnacji.

Rodzaje tuszy do rzęs

Tusz do rzęs to kosmetyk, który stosuje się w celu ich wyeksponowania, co można zrobić na różne sposoby. Jego właściwości są w efekcie podstawowym kryterium pozwalającym klasyfikować tusze do rzęs, a wyróżnić można w tym przypadku;

  • pogrubiające tusze do rzęs;
  • wydłużające tusze do rzęs;
  • podkręcające tusze do rzęs;
  • tusze do rzęs 2 w 1, czyli pogrubiająco-wydłużające, pogrubiająco-podkręcające i wydłużająco-podkręcające;
  • tusze do rzęs 3 w 1, czyli pogrubiająco-wydłużająco-podkręcające.

Jak jeszcze można klasyfikować tusze do rzęs? Często stosowanym kryterium jest trwałość, co pozwala wyróżnić tusze zmywalne oraz wodoodporne. Te pierwsze można zmyć wodą, a w przypadku drugich konieczne jest stosowanie profesjonalnych środków do demakijażu. Coraz większą popularnością cieszą się także tusze do rzęs dla alergików, które nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji uczulających.

Jak nakładać tusz do rzęs?

Chcąc wykonać idealny makijaż oczu należy nie tylko wybrać odpowiedni tusz do rzęs, ale również prawidłowo go nakładać. Czynność tę wykonuje się przed lustrem nakładając tusz do rzęs falującymi ruchami (zygzakowate ruchy) w kierunku od nasady aż do końcówek rzęs. Ilość nakładanego tuszu jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak należy pamiętać o tym, by nie przesadzić, ponieważ zbyt gruba warstwa kosmetyku obciąży makijaż oraz może przyczynić się do powstawania grudek. Zgodnie ze sztuką w pierwszej kolejności należy nakładać tusz na górną linię rzęs, by po ukończeniu przejść do dolnej. Aplikacja wygląda wówczas tak samo, jednak warto pamiętać o tym, by na dolnych rzęsach nakładać tusz bardziej delikatnie, co wynika z faktu, że są one zazwyczaj krótsze i rzadsze.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc wybrać najlepszy tusz do rzęs warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. W efekcie stosowanie kosmetyku pozwoli uzyskać oczekiwany efekt, a makijaż oczu zostanie wykonany idealnie.

Shopping Cart