komputer apple

Jaki komputer Apple wybrać?

Jaki komputer Apple wybrać? Jeśli nie wiesz, czy lepszą opcją będzie dla Ciebie Mac Studio, czy Mac Mini, zapraszamy do porównania obu rozwiązań. Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?
  2. Co dokupić do komputera Apple?

Komputery Apple cieszą się nieco mniejszą popularnością w porównaniu do innych urządzeń amerykańskiej marki. Niemniej jednak jest spora grupa klientów, która chętnie kupuje komputery stacjonarne Apple. Planujesz zainwestować w komputer Apple? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?

Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać? Aktualnie największą popularnością cieszą się dwa rozwiązania, a mianowicie najdroższy Mac Studio, który znajdziesz na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/mac-studio-408.html w korzystnych cenach oraz najtańszy Mac Mini. Która opcja jest najlepsza? Czy faktycznie warto dopłacać do Mac Studio?

Mac Studio to komputer stacjonarny Apple, który dostępny jest z czipem Apple M1 Max lub czipem Apple M1 Ultra. Natomiast przy Mac Mini z 2020 roku do dyspozycji masz tylko i wyłącznie opcję z czipem Apple M1. W przypadku droższego urządzenia możesz wybrać komputer mający maksymalnie 20 rdzeni CPU, 64 rdzenie GPU, 128 GB RAM i 8 TB pamięci masowej. W modelu Mac Mini natomiast dostępne są urządzenia z 8 rdzeni CPU, 8 rdzeni GPU, 16 GB RAM i 2 TB pamięci masowej. A zatem widać, że Mac Mini jest nieco słabszą wersją Mac Studio, co nie oznacza, że gorszą. Które zatem rozwiązanie wybrać?

Dostępny na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/mac-mini-69.html Mac Mini będzie świetną opcją dla standardowego użytkownika. Mamy na myśli te osoby, które potrzebują komputera stacjonarnego do przeglądania Internetu, oglądania filmów czy pracy biurowej. Mimo słabszych parametrów Mac Mini w dalszym ciągu jest na tyle wydajnym rozwiązaniem, że amatorzy bez problemu mogą na nim przerabiać zdjęcia, montować krótkie filmy czy tworzyć grafikę. Urządzenie sprawdzi się również w rękach początkujących programistów.

Jeśli natomiast jesteś profesjonalistą i szukasz maksymalnie wydajnego komputera, wybierz Mac Studio. Poszczególne parametry dobierz oczywiście do swoich potrzeb. Pamiętaj, że w większości przypadków nie musisz decydować się na maksymalne wartości, gdyż jest spora szansa, że podczas swojej pracy nie wykorzystasz ich w pełni. Inaczej sprawa może wyglądać, jeśli chodzi o pamięć masową. Dokładnie zastanów się, ile pamięci potrzebujesz.

Co dokupić do komputera Apple?

Kupując komputer stacjonarny Mac Studio lub Mac Mini, nie zapominaj o tym, że będziesz potrzebował do niego akcesoriów. Mamy tutaj na myśli monitor, klawiaturę oraz myszkę. Jeśli interesuje Cię komputer typu All-In-One, wybierz iMaca. Jeśli natomiast nie interesuje Cię takie rozwiązanie, pamiętaj o dokupieniu wspomnianych akcesoriów.

Jaki monitor do Mac Studio warto wybrać? Aktualnie najlepszą opcją będzie monitor dostępny na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/monitory-apple-studio-display-409.html, czyli monitor Studio Display. To 27-calowy monitor 5K z ultraszerokokątną kamerą 12 MP, wyposażoną w funkcję Centrum uwagi. Ponadto ma aż sześć głośników, oferujących dźwięk przestrzenny. Do zalet urządzenia zalicza się fantastyczną jakość ekranu, co doceniają profesjonalni fotografowie, graficy czy filmowcy. Zanim zdecydujesz się na zakup wyżej wspomnianego monitora, dokładnie sprawdź jego parametry. Jeśli produkt spełnia Twoje wymagania, nie zwlekaj i zamów go już dzisiaj razem z komputerem stacjonarnym Apple!

Komputery Mac nie tylko pozwalają zwiększyć komfort podczas pracy, ale też oferują wyjątkowo bezpieczny system operacyjny. Dodatkowo komputery Apple wyróżniają się świetnym designem, który z czasem zaczęli kopiować inni producenci. Mac komputer to doskonały sprzęt, który posłuży wiele lat. Jeżeli natomiast chodzi o serię MacBook Air, są one wyjątkowo lekkie, a jednocześnie długi czas pracy na jednym ładowaniu zwiększa efektywność pracy. Przy wyborze nowego komputera warto zwrócić uwagę na pojemność dysku komputerów Mac, aby odpowiadała potrzebom użytkownika. System operacyjny macOS jest nieustannie aktualizowany, co daje dostęp do nowych funkcji i pozwala utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Shopping Cart