karta micro sd

Karta pamięci microSD dla graczy? Czym się charakteryzuje?

Topowe modele najnowszych smartfonów mają moc obliczeniową wydajnych komputerów. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników używa ich nie tylko do pracy, ale i rozrywki, w tym do grania. Nowe i wymagające gry zajmują wiele miejsca, a zainstalowanie kilku może całkowicie zająć pamięć wewnętrzną w smartfonie. Jaką kartę microSD dla graczy wybrać? 

Czy tylko pojemność ma znaczenie?

W ogóle o co chodzi z tym wyborem karty pamięci? Czy nie wystarczy po prostu największa? Teoretycznie tak, bo im większa, tym lepiej – zmieści się więcej gier, muzyki, filmów i innych treści. Ale w praktyce może się okazać, że wybór największej, ale najwolniejszej karty (np. ze względu na najniższą cenę, nieznanego producenta, który nie dba o jakość itp.) okaże się porażką. Instalowanie gier będzie trwało bardzo długo, podobnie jak wczytywanie poziomów, a w skrajnych przypadkach może dochodzić do zwalniania, braku płynności w animacji itp. Cóż z tego, że na karcie zainstalujemy kilkanaście gier, jak korzystanie z nich będzie irytujące?

W związku z tym wybierając kartę microSD 512 GB, ważne jest, żeby zapewniała odpowiednie prędkości odczytu i zapisu danych. Karta pamięci microSD Samsung z serii PRO Plus to topowe rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie tylko wymagającym użytkownikom smartfonów, ale również graczom, którzy oczekują najwyższej wydajności w każdych warunkach. Karta dostępna jest w wersji o pojemności 128, 256 oraz 512 GB dla najbardziej wymagających, którzy nie chcą zastanawiać się, którą grę zainstalować, a którą usunąć. Poza tym karta PRO Plus oferuje świetne osiągi i wysokie transfery danych – nawet do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s w przypadku zapisu danych. Jeśli chodzi o klasę prędkości, karta jest zgodna ze standardami U3, V30 oraz A2. 

Ważna jest także pewność i bezpieczeństwo zapisanych na karcie danych. O ile grę można zainstalować ponownie, tak jedyną kopię zdjęć z wakacji, w przypadku awarii karty, już nie odzyskamy. Dlatego też linia PRO Plus zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa, o czym świadczy między innymi oferowana przez producenta aż 10-letnia ograniczona gwarancja. Wszystko to, by użytkownik czuł się bezpiecznie!

 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Shopping Cart