Lodówka dwudrzwiowa

Lodówka dwudrzwiowa – czy nadaje się do małej kuchni?

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni może wiele zdziałać w kwestii jego pojemności. Kuchnie są pomieszczeniami, w którym nigdy za wiele dodatkowego miejsca. Niestety często, szczególnie w mieszkaniach, kuchnie mają niewielkie metraże. Trzeba wówczas dobrze rozplanować rozkład mebli i sprzętów, aby dysponować odpowiednią przestrzenią na przechowywanie i przemieszczanie się. Czy lodówka dwudrzwiowa w takim pomieszczeniu się sprawdzi? Co zrobić, aby taki sprzęt pasował do małej kuchni?

Dwudrzwiowa lodówka – dla kogo się nadaje?

Chłodziarko-zamrażalka z podwójnymi drzwiami jest funkcjonalna, zapewnia sporą przestrzeń, a nierzadko także ciekawą estetykę. Kupując taki sprzęt, często możemy liczyć na specjalne udogodnienia w postaci dystrybutorów z wodą, kostkarek czy nowoczesnych, elektronicznych dodatków. Lodówka dwudrzwiowa gwarantuje pomieszczenie zapasów na wiele dni, sprawdzi się też dla amatorów gotowania i mrożonek. Taki sprzęt przydatny będzie dla wieloosobowej rodziny, stanie się także ciekawym uzupełnieniem przestronnej kuchni.

Lodówka dwudrzwiowa w małej kuchni – czy to możliwe?

Mała kuchnia to stwierdzenie względne. Ostateczna ocena możliwości pomieszczenia wynika z jego faktycznego metrażu oraz rozkładu. Wąska, a długa kuchnia może wiec wydawać się niewielka, w rzeczywistości jednak odpowiednie rozłożenie umeblowania i sprzętów może skutkować miłą niespodzianką. Jeśli naszym marzeniem jest posiadanie dwudrzwiowej lodówki, a korzystać będziemy z usług projektanta wnętrz, prawdopodobnie uda się zrealizować plan dzięki właściwemu zagospodarowaniu przestrzeni. Jeśli sami organizujemy rozkład pomieszczenia, najważniejsze, by wziąć pod uwagę nie tylko miejsce na sprzęty oraz meble, ale także na swobodne poruszanie się między nimi.

Czy kolor lodówki jest ważny w kuchni?

Wbrew pozorom kolor sprzętu ma bardzo duże znaczenie w całkowitym efekcie wystroju kuchni. Jak się okazuje, ma on nie tylko zgrać się ze stylem pomieszczenia, ale także z wizualnym odbiorem przestrzeni. Jeśli mamy do dyspozycji niedużą kuchnię, a podobają nam się ciemne meble, czarna lodówka dwudrzwiowa będzie co prawda zgrywać się z resztą wyposażenia, jednak nada pomieszczeniu ciężkość i dodatkowo go zmniejszy. Warto wówczas zdecydować się na kontrastowe rozwiązania i wybrać lodówkę dwudrzwiową białą, która wraz z jasnymi wstawkami w meblach doda świeżości i przejrzystości.

Lodówka dwudrzwiowa w zabudowie czy bez?

Zabudowane sprzęty AGD zgrywają się z umeblowaniem, co wygląda imponująco. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że taki zabieg powiększa gabaryty urządzenia. Zorganizowanie tego rozwiązania w naprawdę niewielkich kuchniach może nie być możliwe. Jeśli natomiast posiadamy na tyle wolnej przestrzeni, aby ten zabieg zastosować, możemy liczyć na zadowalające efekty wizualne. Dzięki wyrównaniu frontów oraz powierzchni wszystkich mebli i sprzętów uzyskujemy wrażenie spójnego i przestrzennego pomieszczenia, które często posiada wiele mechanizmów ułatwiających pracę oraz znalezienie dodatkowego miejsca na przydatne akcesoria.

Shopping Cart