Mieszkanie na abonament – na czym polega?

Produkty i usługi na abonament to popularna forma zakupów w wielu branżach. Opłaty abonamentowe funkcjonują także na rynku nieruchomości. Mieszkania w abonamencie to rodzaj najmu, ale na nieco innych zasadach.

Na czym polega to rozwiązanie? Czym różni się od tradycyjnego wynajmu mieszkania? I gdzie szukać sprawdzonych mieszkań w abonamencie w Warszawie?

Na czym polega mieszkanie na abonament?

Mieszkanie w abonamencie to usługa oferowana przez firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Wynajmującym, czyli właścicielem mieszkań, jest wyłącznie firma, nie osoba prywatna, a mieszkania są specjalnie budowane do tego celu.

Lokale oferowane w abonamencie są w pełni umeblowane oraz wyposażone w niezbędne sprzęty AGD, RTV oraz dostęp do Wi-Fi. W razie usterek najemca może zgłosić się do serwisu, który zajmie się ich naprawą.

Ponadto w trakcie trwania umowy abonamentowej najemca może zmienić miejsce zamieszkania i wybrać lokal o większym lub mniejszym metrażu albo nawet przeprowadzić się do innego miasta.

Wynajem mieszkań na zasadzie abonamentu przede wszystkim ma nieść za sobą poczucie bezpieczeństwa, które nie zawsze zapewnia nam najem od osoby prywatnej, mogącej w każdej chwili zmienić plany i wymówić umowę wynajmującemu.

Czym się różni od zwykłego najmu?

Wynajmując mieszkanie od osoby prywatnej, najemca musi zgodzić się na wiele warunków, na które nie ma wpływu. Metraż mieszkania, jego układ, wyposażenie czy opłaty są czynnikami, których najemca nie może zmienić.

Dodatkowo tradycyjna umowa najmu mieszkania obliguje go do regularnego płacenia czynszu, który może ulec podwyżce, dbania o należyty stan techniczny lokalu i eksploatowania go zgodnie z życzeniem wynajmującego.

Tymczasem mieszkania w abonamencie to o wiele bardziej elastyczne rozwiązanie, korzystne dla obu stron umowy. Mieszkania na abonament są zlokalizowane w centralnych punktach dużych miast, co oznacza, że najemca może liczyć na dogodną lokalizację, bliskość węzłów komunikacyjnych i innych istotnych punktów na mapie miasta.

Mieszkania abonamentowe są urządzone w wysokim standardzie, co daje komfort mieszkańcom. A całodobowy monitoring i ochrona budynku zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Dostęp usługi serwisowej zwalnia najemcę z ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z awarii urządzeń.

Wynajmując mieszkanie od osoby prywatnej, zwykle podpisuje się umowę na dłuższy okres, minimum 12 miesięcy. W przypadku mieszkań w abonamencie umowa może opiewać na okres 6 miesięcy i może uwzględniać zmianę lokalizacji mieszkania w czasie jej trwania.

Zalety i wady mieszkania na abonament?

Mieszkaniowa subskrypcja to doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce wiązać się na dłuższy czas umową czy też brać kredytu na zakup mieszkania. Abonament umożliwia elastyczne dopasowanie warunków umowy do zmieniających się potrzeb.

To również świetna alternatywa dla osób, które z powodów zawodowych często się przeprowadzają i nie chcą w każdym kolejnym miejscu od nowa zajmować się wynajmem odpowiedniego mieszkania. Abonament mieszkaniowy eliminuje taką potrzebę i znacząco usprawnia proces przeprowadzki.

Mieszkania na abonament to też alternatywa dla tych, którzy nie spełniają warunków najmu okazjonalnego i w związku z tym nie mogą wynająć mieszkania od osoby prywatnej. Może to dotyczyć rodzin z dziećmi, cudzoziemców czy osób posiadających zwierzęta.

A co najważniejsze – mieszkania w abonamencie to gwarancja bezpieczeństwa. Strzeżone osiedle, obecność ochrony i monitoring to w dzisiejszych czasach niezbędne minimum, by naprawdę czuć się bezpiecznie, a mieszkania na abonament zapewniają właśnie takie warunki życia.

W przeciwieństwie do najmu od osoby prywatnej nie ma też ryzyka, że w czasie trwania umowy zostanie ona wymówiona, co nieraz się zdarza, gdy sytuacja mieszkaniowa lub życiowa wynajmującego się zmienia.

W przypadku abonamentu mieszkanie zostaje wynajęte od dużej firmy, nie ma więc obaw, że z powodu jakichś okoliczności umowa zostanie zerwana i trzeba będzie się wyprowadzić.

Gdzie można znaleźć mieszkania na abonament?

Poszukując odpowiedniego mieszkania na abonament w Warszawie, koniecznie sprawdź ofertę firmy Varsovia Apartamenty. Oferuje ona mieszkania i apartamenty w dogodnej lokalizacji.

Mieszkania na abonament Varsovia Apartamenty Kasprzaka to niespełna 300 w pełni umeblowanych i wyposażonych apartamentów, które będą idealne zarówno na krótszy, jak i dłuższy pobyt w Warszawie.

Wszystkie apartamenty są urządzone w nowoczesnym stylu, klimatyzowane i wyposażone w telewizję satelitarną.

Oprócz tego mieszkańcy apartamentów Kasprzaka mogą korzystać z usług dodatkowych, między innymi lobby z całodobową obsługą, samoobsługowej pralni, parkingu w garażu podziemnym czy Wi-Fi. Nieoceniona będzie pomoc concierge, który doradzi, jakie miejsca odwiedzić w Warszawie.

Na terenie obiektu, na pierwszym piętrze apartamentów Kasprzaka 31, znajduje się restauracja First Floor serwująca wyśmienite dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Można tu zjeść śniadania, lunche i obiady w konkurencyjnych cenach.

Nową usługą jest specjalna oferta pysznych obiadów domowych za jedyne 18 zł, które można codziennie zamawiać i jeść na miejscu w pięknych wnętrzach lub zabrać na wynos.

A dla tych, którzy ze względów bezpieczeństwa wolą przygotowywać samodzielnie posiłki, w każdym apartamencie udostępniono wyposażony aneks kuchenny oraz jadalnię.

Shopping Cart