Najlepsze ekranizacje książek, które obejrzysz w telewizji

Najlepsze ekranizacje książek, które obejrzysz w telewizji na żywo

Niektóre książki aż się proszą o przeniesienie ich na ekran. Każda literatura z kanonu klasyki ma swoich zagorzałych wielbicieli i to oni są największymi krytykami ekranizacji. Warto jednak samemu przekonać się, czy lepiej wypada dzieło literackie, czy jego ekranizacja. Oto 4 najlepsze produkcje, które warto obejrzeć w telewizji na żywo.

4 ekranizacje książek, które warto znać

Przeniesienie książki na ekran jest niełatwą sprawą, a podjęcie się tego zadania stanowi duże wyzwanie dla reżysera. Może skończyć się to bowiem wielką klapą albo… stworzeniem wybitnego dzieła. Jakie ekranizacje warto obejrzeć w telewizji przez Internet? Podpowiadamy.

1. „Władca Pierścieni”: Peter Jackson przygotowywał się do zekranizowania „Władcy Pierścieni” przez wiele lat. Było to olbrzymie wyzwanie, ponieważ trylogia J.R.R. Tolkiena ma status powieści absolutnie kultowej. Staranne przemyślenie przedsięwzięcia przyniosło efekt, ponieważ „Drużyna pierścienia”, „Dwie wieże” i „Powrót króla” zyskały status kultowych w świecie kinematografii. Peter Jackson stworzył dzieło absolutnie epickie. Filmowa trylogia to ekranizacja niemal doskonała, zrealizowana z wielkim rozmachem i dbałością o szczegóły. Te filmy trzeba zobaczyć! Dlaczego nie w telewizji internetowej z dekoderem?

2. „Harry Potter”: cykl powieściowy o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling również doczekał się doskonałej ekranizacji. Wspaniała magiczna atmosfera książki była wprost idealna do przeniesienia jej w świat kina. Osiem części cyklu o Harrym Potterze zrealizowało kilku reżyserów. Reżyserii dwóch pierwszych filmów, „Harry Potter i kamień filozoficzny” oraz „Harry Potter i komnata tajemnic”, podjął się Chris Columbus. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali najbardziej uznani brytyjscy aktorzy. Czy to już nie przepis na sukces? Koniecznie trzeba wejść w świat magii i przez chwilę poczuć się jak uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Przeniesie nas tam telewizja przez Internet.

3. „Gra o tron”: cykl powieściowy „Pieśń lodu i ognia” autorstwa R.R. Martina został zekranizowany przez telewizję HBO w formie serialu, pod tytułem pierwszej książki cyklu – „Gra o tron”. Serial od samego początku stał się wielkim hitem i do dziś stanowi jeden z najchętniej oglądanych seriali w HBO. Możemy obejrzeć go w telewizji internetowej z dekoderem. „Gra o tron” wciąga bez reszty! Liczba wątków, postaci czy intryg mogłaby obdzielić kilka innych seriali. To produkcja, przez którą można zarwać wiele nocy, ale zdecydowanie warto!

4. „Wielkie kłamstewka”: to kolejna doskonała ekranizacja książki wydanej pod tym samym tytułem autorstwa Liane Moriarty, którą możemy obejrzeć w telewizji przez Internet. Co się stanie, kiedy w doskonałym świecie idealnych rodzin dojdzie do morderstwa? I co się stanie, kiedy okaże się, że stworzone przez nich życie jest bardzo dalekie od ideału? Warto odkryć kilka tajemnic tego serialu razem z Nicole Kidman, Reese Whiterspoon czy Laurą Dern, które grają w tej produkcji główne role. Koniecznie.

Przed obejrzeniem ekranizacji zawsze warto najpierw przeczytać książkę. Ale przyjemnie jest potem skonfrontować swoje wyobrażenie z wizją reżysera. Oglądajmy zatem dobre ekranizacje dobrej literatury w najlepszej telewizji z dekoderem. Taką usługę oferuje np. dostawca INEA. Podstawowy pakiet telewizji przez Internet INEA obejmuje 66 kanałów i jest dostępny już od 9,90 zł miesięcznie. Co więcej? Telewizja HIWAY to elastyczna oferta, dzięki której możemy włączać i wyłączać paczki tematyczne kanałów kiedy tylko chcemy, bez dłuższych zobowiązań. Dzięki takiemu rozwiązaniu płacimy za to, z czego rzeczywiście korzystamy i możemy dopasować usługę do swoich potrzeb.

Shopping Cart