stojaki na choinkę

Najpopularniejsze stojaki na choinkę

Święta Bożego Narodzenia zaczynają pukać do drzwi, zatem czy jest lepszy sposób na przygotowanie się, niż zdobycie ładnego stojaka na choinkę już teraz?  Czas świąteczny to najbardziej magiczny i ekscytujący czas w roku, w związku z czym warto zadbać o swoje drzewko. Stojaki na choinki mają różne kształty i są wykonane z różnych materiałów, takich jak metal i drewno, a wybór właściwego należy wyłącznie do Ciebie. Stojaki na drzewko pomagają nie tylko utrzymać je w pozycji pionowej, ale również zapewniają wystarczającą ilość wody, aby utrzymać je przy życiu. W zależności od rodzaju i wielkości drzewka konieczne będzie wybranie najbardziej odpowiedniego. Obecnie sklepy oferują bardzo bogatą ofertę stojaków choinkowych o różnych poziomach trwałości i stabilności. W tym artykule postaramy się przybliżyć, które z nich warto wybrać.

Rodzaje stojaków pod choinkę

Jak wszyscy doskonale wiemy, okres bożonarodzeniowy związany jest z ogromnymi przygotowywaniami do Świąt — szukanie i pakowanie prezentów, dekoracja domu, czy gotowanie.

Naszym zdaniem warto skupić się przede wszystkim na stworzeniu właściwej atmosfery w naszym domu, a chodzi tutaj właśnie o dekoracje, czyli choinkę, bez której Święta Bożego Narodzenia nie istnieją.

Bez względu na to, jaką choinkę wybierzesz, musisz pamiętać o stojaku, który będzie na tyle mocny i stabilny, aby utrzymać drzewko we właściwej pozycji.

Aktualnie sklepy oferują bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o stojaki na choinki, jednak zanim zdecydujesz się na zakup, warto zapoznać się z rodzajami, które są obecnie najpopularniejsze, czyli:

  • Stojaki plastikowe — lekkie w związku z czym choinkę będzie można w łatwy sposób przenieść w inne miejsce. Dodatkowym plusem jest z pewnością niska cena, na którą, tym bardziej przed świętami zwracamy szczególną uwagę. Warto jednak pamiętać, że tego typu stojaki są mało stabilne, dlatego polecamy je do mniejszych choinek.
  • Stojaki żeliwne — charakteryzują się niezwykłą stabilnością, w związku z czym nadają się nawet do tych największych choinek, a dodatkowo ich wygląd z pewnością podkreśli wygląd drzewka bożonarodzeniowego. Ten rodzaj stojaków będzie się doskonale prezentować w klasycznych wnętrzach w stylu loftowym lub retro.
  • Stojaki metalowe — podobnie jak te, wykonane z żeliwa są bardzo mocne, stabilne i charakteryzują się dużą wytrzymałością, więc posłużą nam na pewno dłużej niż stojaki plastikowe.

Warto dodać, że poza wymienionymi powyżej rodzajami, sklepy oferują także wyjątkowe egzemplarze o nietypowych kształtach np. gwiazdki lub tzw. krzyżaki, które w ostatnim czasie są bardzo popularne.

Inną ciekawą opcją są stojaki ze zbiornikiem na wodę. Tego typu stojaki na choinkę są doskonałym rozwiązaniem dla żywych drzewek, ponieważ są one wyposażone w specjalny zbiorniczek, do którego można wlać wodę. Dzięki temu choinka będzie dłużej utrzymywać się w dobrej kondycji i znacznie później zrzuci igły.

Żywa choinka w donicy

W przypadku żywej choinki, która umieszczona jest w donicy, nie potrzebujesz już dodatkowego stojaka. Wystarczy udekorować pojemnik, w którym znajduje się drzewko lub zakupić specjalną osłonę — trzeba przyznać, że w tej kwestii możliwości jest naprawdę wiele.

Jednym z rozwiązań jest owinięcie donicy ozdobnym sznurkiem, łańcuchem lub nakleić białe gwiazdki powycinane z papieru.

Doskonałym pomysłem będzie także umieszczenie drzewka wraz z donicą, do nieco większej osłonki, która będzie się znacznie lepiej prezentować, niż zwykła plastikowa. W tym celu możesz wykorzystać wiklinowy kosz, dużą dekoracyjną donicę, drewnianą skrzynię, a nawet beczkę przeciętą na pół.

 

Shopping Cart