Trening pleców – podstawowe zasady
Plecy stanowią bardzo dużą grupę mięśni, dlatego to ważne, by podczas treningu wykonywać wiele różnorodnych ćwiczeń. W ten sposób zyskasz pewność, że każda partia pleców zostanie odpowiednio zaktywizowana. Ćwiczenia mogą być wykonywane w płaszczyźnie poziomej lub pionowej, a do tego celu możesz wykorzystać drążek, sztangę, ławkę rzymską lub hantle. Przed przystąpieniem do właściwego treningu koniecznie przeprowadź solidną rozgrzewkę. Pamiętaj też, by właściwie dobrać ciężar obciążenia i ilość powtórzeń do swoich możliwości fizycznych. Ciekawe wskazówki na temat poprawnego wykonywania treningu pleców znajdziesz też na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-plecy.
Podciąganie na drążku – podstawowe błędy
Podciąganie na drążku to bardzo popularne ćwiczenie chętnie stosowane przez osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną. Jednak nieprawidłowa postawa ciała, niezamknięty chwyt lub złe rozstawienie dłoni mogą doprowadzić do wystąpienia poważnych kontuzji. Jeśli pierwszy raz podchodzisz do podciągania na drążku, to najpierw poćwicz odpowiednie ułożenie ciała, a dopiero później spróbuj wykonać je w praktyce. Podczas treningu na drążku unikaj bujania się i zadbaj o to, aby wszystkie twoje ruchy były powolne i dokładne. Zbyt gwałtowne opuszczanie ciała może spowodować przeciążenie napiętych mięśni. A jak poprawnie wykonywać ćwiczenia barków? Zajrzyj na stronę https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-barki i sprawdź, jak zaplanować efektywny trening.
Ćwiczenia na plecy z użyciem kettlebell – na co warto zwrócić uwagę?
Jeśli chcesz pobudzić mięśnie pleców, to możesz wybrać ćwiczenie polegające na wiosłowaniu odważnikiem. W takim wypadku musisz poprawnie chwycić kettlebell, by wykonywać nim płynne i spokojne ruchy. Zwróć również uwagę na swoje plecy, które muszą być proste i nie powinny wyginać się do tyłu. Dużym błędem jest także brak podciągania łokcia oraz nadmierna praca bicepsem. Podczas tego ćwiczenia musisz też unikać wykonywania przeprostu w trakcie rozciągania mięśni. Pamiętaj, że liczba powtórzeń na każdą rękę powinna być dokładnie taka sama i dobierz wagę odważnika do swoich możliwości. Lepiej wybrać lżejszy model i później zmienić go na cięższy niż ryzykować przeciążenie mięśni. A gdzie można znaleźć ciekawe ćwiczenia na plecy z użyciem kettlebell? W tym celu odwiedź portal https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell, gdzie umieszczono wiele praktycznych informacji na temat bezpiecznego i skutecznego treningu pleców.
Silne i mocne plecy korzystnie wpłyną na twoje codzienne funkcjonowanie. Pracowanie nad tą partią ciała pomoże ci uniknąć bólów napięciowych i różnego rodzaju przeciążeń. Na początku twój trening nie musi być bardzo intensywny. 30 minut w zupełności wystarczy, by zaktywizować mięśnie, a z czasem możesz zwiększyć obciążenie i wydłużyć poszczególne serie treningowe. Jeśli poczujesz ból, to przerwij ćwiczenie i sprawdź, czy na pewno wykonujesz je poprawnie.