Ołówki, żele, mydełka — trendy w makijażu brwi

Mnogość produktów do stylizacji brwi może przyprawić o zawrót głowy nawet osoby biegłe w sztuce makijażu. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach, z których część szybko odchodzi w zapomnienie, zaś inne zdobywają wiernych zwolenników i z roku na rok zyskują na popularności.

 

Pomożemy Ci odnaleźć się w gąszczu propozycji i opowiemy nieco o współczesnych trendach w stylizacji brwi. 

Produkty do stylizacji brwi

Na drogeryjnych półkach znajdziemy zatrzęsienie różnego rodzaju kosmetyków, które pozwalają nadać brwiom kształt, utrwalić go, a także podkreślić kolor. Do najbardziej popularnych formuł należą:

 

  • kredki/ołówki — najprostsze w użyciu kosmetyki do brwi. Występują w postaci tradycyjnych lub automatycznych ołówków. Często dodatkowo wyposażone w małą szczoteczkę, pozwalającą wyczesać włoski. 
  • pomada i wosk — kosmetyk w formie pasty, aplikowany przy pomocy szczoteczki lub pędzelka. Nadaje kolor i utrwala kształt. Jest to produkt trwały, dobry na większe wyjścia, gdy chcemy, by makijaż trzymał się długo i nie spłynął pod wpływem potu.
  • żel — występuje w formie bezbarwnej lub z kolorem. Jego głównym zadaniem jest nadanie kształtu brwiom i utrwalenie go. Pozwala uzyskać naturalny efekt, jest więc chętnie wybierany w makijażu dziennym. 
  • cień — w formie podobny do cieni do powiek. Aplikujemy go pędzelkiem, następnie zazwyczaj utrwalamy woskiem lub żelem. Producenci oferują wiele odcieni, w związku z czym każdy z łatwością dobierze kolor odpowiedni dla siebie.
  • mydełko do brwi — prawdziwy hit ostatnich lat! Ma postać gęstego żelu, który szybko zastyga. Mocno utrwala włoski, pozwalając uzyskać modny od kilku sezonów efekt „fluffy brows”, czyli brwi zaczesane ku górze. Zazwyczaj występuje w formie transparentnej, można jednak spotkać się z barwionymi wariantami.

Trendy w makijażu brwi

Mody dotyczące stylizacji brwi przychodzą i odchodzą, warto więc traktować ten temat z dystansem. Nie polecamy ślepego podążania za trendami, ale ich znajomość z pewnością pozwoli znaleźć coś dla siebie i wypracować własny ulubiony sposób na makijaż brwi. 

 

W ostatnim czasie brwi mocno nastroszone, wyczesane do góry, nieco łagodnieją. W dalszym ciągu pożądany jest naturalny wygląd, jednak łuki są odrobinę węższe, a włoski — lekko uniesione. Całość ma wyglądać bardziej subtelnie, niż jeszcze rok temu. „Fluffy brows” nadal będą modne w sezonie 2023/24, pamiętajmy, by nie przesadzić z dramatycznym efektem. Przyda nam się kredka w kolorze dobranym do naszych naturalnych brwi, a także mydełko, które utrwali efekt delikatnego „nastroszenia”. 

 

Drugim trendem, na który warto zwrócić uwagę, są brwi rozjaśnione. To propozycja dla osób odważnych, chętnie eksperymentujących, taki zabieg zmienia bowiem dość znacznie wygląd całej twarzy. Jeśli masz ochotę wypróbować tzw. bleached brows, ale nie jesteś przekonana do trwałego utlenienia, spróbuj rozjaśnić brwi korektorem. Uda Ci się uzyskać podobny look, a jeśli nie będziesz zadowolona — wystarczy mleczko do demakijażu.

Jak stylizować brwi różnymi sposobami?

Chcąc podkreślić kolor i wypełnić drobne ubytki w brwi, wybierz kredkę. Powinna być dobrze zaostrzona i niezbyt miękka. Najlepszy będzie ołówek w kolorze identycznym jak Twoje naturalne brwi lub o ton ciemniejszy. Dorysuj pojedyncze włoski, delikatnymi krótkimi ruchami, nie dociskając zbyt mocno. Po uzyskaniu pożądanego efektu możesz utrwalić całość bezbarwnym żelem. 

 

Pomadę i wosk nakładamy skośnie ściętym pędzelkiem, najpierw wyznaczając górną i dolną linię brwi, a następnie wypełniając je. Pamiętajmy, że fragment bliżej nasady nosa powinien być jaśniejszy, niż zewnętrzna część łuku. W podobny sposób aplikujemy cień do brwi, który dodatkowo warto utrwalić transparentnym żelem.

 

Żel do brwi nakładamy spiralką, podobną jak od tuszu do rzęs. Robimy to po wykonaniu reszty makijażu (także już po nałożeniu pudru), aplikując cienką warstwę i szczotkując brwi w wybranym kierunku. Jeśli niechcący zabrudzimy skórę, łatwo usunąć błąd patyczkiem higienicznym, gdyż żel zasycha stosunkowo powoli.

 

Mydełko do brwi nakładamy czystą szczoteczką, przed nadaniem brwiom koloru. Starannie wczesujemy mydełko we włoski, zaczesujemy je w dowolnym kierunku i dociskamy do skóry. Kolor (np. cień do brwi) aplikujemy, dopiero gdy produkt zaschnie.

 

Shopping Cart