Pełny monitoring płatności – korzyści z windykacji

Zarówno w przypadku osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw i małych firm, problem z niewywiązywaniem się z należności jest bardzo duży. Często przyczyny są skomplikowane, ale również czasami pojawia się chęć oszustwa. W każdym przypadku jest to jednak sprawa wyjątkowa przykra i problematyczna dla osoby, która jest wierzycielem, czyli to właśnie wobec niej w jakiś sposób zostało nieuregulowane zobowiązanie finansowe. Wiąże się to bowiem z nerwami, a także trudnościami z odzyskaniem należnych nam pieniędzy. To powoduje zniechęcenie i właśnie części nieuczciwych osób chodzi o to, byśmy zaniechali jakichkolwiek prób odzyskania naszych pieniędzy.

Nieopłacone faktury – prawdziwa plaga wśród firm

W przypadku każdej firmy zwykle prędzej czy później liczba przeterminowanych płatności staje się dość długa. Zalegające faktury sprzedażowe, które nie zostały opłacone przez naszych kontrahentów to w wielu branżach istna plaga. Generalnie wedle obecnych przepisów prawa, jeżeli jesteśmy płatnikami podatku VAT, będziemy musieli go uiścić również za te faktury, które jeszcze nie zostały nawet opłacone. Tego typu mechanizm może spowodować wiele trudności i komplikacji finansowych w nawet na pozór bardzo stabilnej ekonomicznie firmie. 

Trudności z samodzielnym odzyskiwaniem długów

Samodzielne odzyskiwanie długów to istna zmora. Niestety w wielu wypadkach nieznajomość prawa, a także wiele zawiłości administracyjnych zwyczajnie zniechęcają do podejmowania jakiegokolwiek działania. W takiej sytuacji niestety górą jest nasz nieuczciwy kontrahent, który otrzymuje produkt lub usługę, nie wywiązawszy się ze swojej części zobowiązania. Zdecydowanie właśnie dlatego warto zastanowić się nad zasadnością działania w pojedynkę przy braku doświadczenia prawnego. Warto skorzystać z wyspecjalizowanych biur, które zajmą się wszystkim za nas. 

Monitoring płatności w firmie – powierz finanse specjalistom

Windykacja należności to nie lada problem dla wielu osób fizycznych, prowadzących własną działalność. W gąszczu przepisów, które w dodatku stale się zmieniają bardzo łatwo jest się pogubić. Właśnie dlatego wiele średnich i dużych firm decyduje się na rozwiązanie kompleksowe – wynajęcie profesjonalnej kancelarii w celu zapewnienia pełnego monitoringu płatności. Fluence to odpowiednia kancelaria do tego, by powierzyć pełne finanse naszej firmy. To zarówno klasyczne rozliczenia, fakturowanie, jak również monitoring płatności wraz z automatyczną windykacją w przypadku przedłużających się w nieskończoność płatności od naszych klientów lub kontrahentów. 

Shopping Cart