Planner niedatowany

Planner niedatowany – czy to dla Ciebie?

Od kilku lat coraz modniejsze stają się bullet journals, czyli innymi słowy kompaktowe dzienniki lub notesy wykorzystujące planowanie za pomocą list zadań. Pierwszym pomysłodawcą metody bullet journal był Ryder Carroll, który nawet napisał o tym książkę. Teraz metoda ta znana jest na całym świecie i pozwala podejść do planowania w bardzo indywidualny sposób.

Świetnym początkiem do założenia swojego dziennika jest kupno czystego notesu lub plannera niedatowanego. To od Ciebie zależy kiedy zaczniesz planować, czy będziesz robić to regularnie i jakie dziedziny swojego życia obejmiesz planowaniem.

Jak prowadzić planner niedatowany?

Plannery Make it Easy są zaprojektowane, aby służyć Twojej nieograniczonej kreatywności, zmiennym planom i nowym projektom. Nikt z nas nie lubi patrzeć na połowę pustego kalendarza, której nie zdążyliśmy odpowiednio zaplanować. W tym przypadku masz możliwość wpisania dowolnych dat i całkowitego dostosowania dziennika pod swoje potrzeby.

Jeżeli chcesz zagospodarować swój planner niedatowany jako bullet journal stosuj się do kilku zasad:

  • stwórz kod kolorystyczny. Wybierz trzy kolory, które pomogą Ci sprawnie poruszać się po dzienniku. Nie używaj zbyt wielu kolorów, aby nie wprowadzać chaosu!

  • użyj zakładek – gotowych, dostępnych w Make it Easy w zakładce “Akcesoria” lub wykonanych samodzielne z kolorowych taśm

  • eksperymentuj z naklejkami – te również są dostępne na stronie Make it Easy. Twój planner będzie wyglądał bardziej spójnie i estetycznie, a przy tym kolorowo!

  • stwórz indeks – czyli innymi słowy Twój prywatny spis treści, dzięki któremu szybko odnajdziesz się w swoim dzienniku.

  • skonstruuj swoje trackery – czyli miejsca na śledzenie postępów w wybranych dziedzinach życia. Chcesz budować nawyki? Śledzić swoje samopoczucie, jakość posiłków czy medytację? Tracker będzie do tego odpowiednim narzędziem.

W plannerach Make it Easy zadbaliśmy o najważniejsze aspekty planowania. Znajdziesz miejsce na sporządzenie Twojej mapy marzeń i zainteresowań, kartę dobrych nawyków czy inspirujące cytaty.

Plannery dzienne i tygodniowe

Planer dzienny niedatowany i planer tygodniowy niedatowany to doskonałe narzędzia, aby rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem bardzo spersonalizowanego dziennika. Planer tygodniowy wystarcza na dwanaście miesięcy, pozwalając na cotygodniowy przegląd zadań na specjalnie dostosowanych kartach z widokiem tygodnia. Znajdziesz w nim również inspirujące cytaty, monitory dobrych nawyków, pomoce do śledzenia wydatków oraz puste strony do własnego zagospodarowania.

Planner dzienny niedatowany wystarcza na 186 dni codziennego planowania. Oczywiście, nie każdy dzień wymaga szczegółowego planowania. Często działamy według automatycznych zachowań. Jednak w przypadku szczególnych dni, realizacji długoterminowych projektów lub ćwiczenia nowych nawyków, nie pozostawiaj przebiegu swojego dnia losowi. Zadbaj o dokładną realizację zadań, a w przyszłości sobie za to podziękujesz.

Sprawdź też dzienny niedatowany planner biznesowy, w którym znajdziesz zasady przedsiębiorczości, kartę na ważne kontakty i plany finansowe oraz minimalistyczny plan dnia. Najwięksi przedsiębiorcy nie działają według przypadku. Realizują zaplanowane działania, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne.

Mamy nadzieję, że plannery Make it Easy dadzą Ci inspirację do lepszej organizacji i pracy nad swoimi nawykami. Jeżeli prowadzisz firmę, możesz rozwinąć skrzydła przez codzienne planowanie i konsekwencję w działaniu. Wszystko zaczyna się od kartki papieru i długopisu.

Shopping Cart